Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tvarkykite savo žemes – Europa padeda

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kviečia pretenduoti į paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Anksčiau šia priemone pasinaudoję ūkininkai parama džiaugiasi ir skaičiuoja, kiek būtų patyrę nuostolių, jeigu nebūtų tvarkęsi melioracijos sistemų.

Kas ir kaip gali gauti?

Paramą žemės ūkio vandentvarkai įprasta vadinti melioracija. Tai yra ieškojimas ir įgyvendinimas priemonių, kurios, kaip yra įsitikinta, ilgam laikui pagerina dirvos vandens, oro, šilumos, maisto medžiagų režimą ir sudaro sąlygas gausiam ir pastoviam žemės ūkio derliui gauti. O to tikrai nori kiekvienas žemės ūkio subjektas. Čia ir gali pagelbėti KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama žemės ūkio vandentvarkai“ siūlomos galimybės.

Paramos projektams finansuoti gali kreiptis savivaldybės, melioracijos sistemų naudotojų asociacijos, taip pat fizinių, juridinių asmenų grupės, veikiančios pagal jungtinės veiklos sutartis.

Šia NMA finansuojama priemone remiamas lauko drenažo inžinerinės infrastruktūros atnaujinimas; lauko drenažo sistemų pritaikymas pagal keliamus aplinkosaugos reikalavimus; vietinės reikšmės vidaus kelių rekonstravimas bei įrengimas ir ariamosios žemės kalkinimas pagal projektą. Iš viso paraiškų rinkimo etapui skirta beveik 14 000 000 eurų paramos lėšų.

Didžiausia galima paramos suma vienam projektui – iki 300 000 eurų. Rekonstruojamiems polderiams – iki 600 000 eurų. Paramos intensyvumas – 80 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, o projekto vertės likutį (20 proc.) dengia paramos gavėjas.

Ūkininko liudijimas

Parama pasinaudojęs ūkininkas Valentinas Genys, Melioracijos sistemų naudotojų asociacijos „Svirnai“ pirmininkas, sakė, kad be šios paramos verstųsi gerokai sunkiau ir siūlo kitiems nedvejoti.

Nepasinaudojęs šia ES parama būčiau labai paprastai netekęs apie 30 proc. derliaus. Nuotraukose gerai matosi, kas tai yra arba galėtų būti. Pati viena Lietuvos Respublika melioracijos taip stipriai nefinansuoja ir nėra panašu, kad tai keisis. Bet susitarę ūkininkai, kaimynai tikrai gali kai ką padaryti“, – kas paskatino pasinaudoti parama, dėstė ūkininkas.

Jis pasakojo, kad iš pradžių asociacija „Svirnai“ bandė tvarkytis savo jėgomis. „Paskui ryžomės dalyvauti projekte ir įsisavinome 350 000 eurų. Tikrai verta kreiptis ir ketinu vėl tai daryti. Juk tokių pinigėlių pats užsidirbti negaliu, todėl ir kreipiausi dėl ES paramos“, – dėstė asociacijos „Svirnai“ pirmininkas.

Ūkininkas paskaičiavo, kad nesutvarkytos melioracinės sistemos jam grasino ženkliais nuostoliais. „Jei ne ta parama, tai aš arba kas kitas galėtume prarasti iki 30 proc. derliaus. Na – iki 30 eurų nuo 100 kiekvienais metais. O neįvykdžius to, kas reikalinga, vyksta dirvos pakitimai, ir ilgainiui procentai būtų dar liūdnesni. Aš susitvarkiau ir visai nesigailiu. Ar daug biurokratijos? Nepajutau labai didelės problemos ir dėl paramos tikrai kreipsiuosi dar kartą“, – sakė ūkininkas V.Genys.

Kur teikti paraiškas

Paraiška dėl paramos žemės ūkio vandentvarkai, kaip nurodo NMA, vandentvarkos klausimais bus vertinama pagal šešis atrankos kriterijus, tačiau atkreipiame dėmesį, kad veiklos įgyvendinimo taisyklės neseniai keitėsi. Aktualią redakciją galite rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėje. Paraiškos priimamos iki birželio 30 dienos.

Paraiškos priimamos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Kita galimybė – siųsti registruotu paštu ir per kurjerį arba dokumentus, pasirašytus saugiu elektroniniu parašu, siunčiant elektroniniu paštu adresais, nurodytais NMA interneto svetainėje www.nma.lt, kitomis elektroninėmis priemonėmis.

Karantino metu pasirašytą paraišką kartu su pateikiamais dokumentais agentūros darbo laiku pareiškėjai papildomai gali pateikti ir pasinaudodami „paraiškų dėžutėmis“. Dėžutės yra įrengtos NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Apie paraiškos užregistravimą pareiškėjai per darbo dieną būna informuojami paraiškoje nurodytu telefonu ir (arba) elektroniniu paštu.

Pareiškėjas, pateikęs paraišką per „paraiškų dėžutę“ ir negavęs iš NMA informacijos apie paramos paraiškos užregistravimą, ne vėliau kaip 2 darbo dienas po paraiškos pateikimo privalo susisiekti su NMA, priešingu atveju, kilus ginčui dėl paraiškos pateikimo, bus laikoma, kad paraiška nebuvo pateikta. Paraiškos per „paraiškų dėžutę“ teikiamos 2 darbo dienomis trumpiau nei nustatyta paramos paraiškų priėmimo pabaiga.

Daugiau informacijos ieškokite Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėje www.nma.lt

Vaclovas Kardašius

KPF_LOGOspalv(1)logo

Rekomenduojami video