Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Milijonus kainavusių kanalų krantus niokoja gyvuliai

Pastaraisiais metais - 2019 ir 2020 m. - Šilutės savivaldybė kaip niekad daug lėšų gavo tvarkyti Nemuno žemupio polderius, tiksliau - juose esantiems grioviams ir kanalams išvalyti. Daug darbų jau padaryta, tačiau iškilo grėsmė, kuri nuvilia ir daug darbo įdėjusius statybininkus, ir Savivaldybės vadovus, kurie nemažai triūso įdėjo, kol iš valstybės gavo apie 8 milijonus eurų šiems darbams.

Pastebėta, kad daug metų rajono valdžią dėl neišvalytų polderių kanalų koneveikę ūkininkai, dabar, kai jie didžiąja dalimi jau tvarkingi, apleido ganomais gyvuliais. Kai kuriose atnaujintose polderių pievose galvijai paleisti ganytis net be užtvarų. Taigi natūralu, jog jie eina gerti kanaluose tekančio vandens ir taip vėl ardo jų krantus.

Duodantys pinigų rūpinasi ir atlikto darbo apsauga

Šilutės savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad 2019 metais Šyšos ir Traksėdžių polderiams tvarkyti ir juose esančių kanalų valymui iš Valstybės investicijų programos buvo skirta 2 mln. Eur. Šiemet – 2020 metų ankstyvą pavasarį, Nemuno žemupio mažųjų intakų ir griovių valymui mūsų savivaldybei buvo paskirta dar papildoma 4,650 mln. Eur suma. Tomis lėšomis jau išvalyti ir dar valomi grioviai visuose polderiuose iki Pagėgių savivaldybės ribos.

Be to, šiemet jau įgyvendinamas 2 mln. Eur vertės projektas – rekonstruojami Rusnės saloje Uostadvario žiemos ir vasaros polderiai. Juose jau šiemet tvarkomos ne tik siurblinės ir pylimai, bet ir išvalomi kanalai.

Lig šiol nerekonstruotuose polderiuose, kai jų kanalai buvo apaugę krūmynais ir žole, nemaža dalis ūkininkų leisdavo gyvuliams atsigerti iš kanalų. Nors taip daryti nėra leidžiama – jie gali būti nubausti nuo 30 iki 50 Eur baudomis.

Prašo gyvulius ganyti teisingai

Šyšos polderių pievose galvijus ganantis ūkininkas yra atitvėręs juos nuo rekonstruoto kanalo.
Šyšos polderių pievose galvijus ganantis ūkininkas yra atitvėręs juos nuo rekonstruoto kanalo.
Aišku, tokios simbolinės baudos retai kurį ūkininką išgąsdina. Pasak skyriaus vedėjo P. Budvyčio, niekas tikrai nenori bausti ūkininkų, kurie neteisingai tvarkosi ganyklose. Tačiau negalima leisti ir to, kad gyvuliai ardytų rekonstruotus kanalų šlaitus.

Be to, pasak P. Budvyčio, jam jau žinoma, kad Vyriausybėje rengiama nauja kanalų apsaugos tvarka. Joje baudos už gyvulių neaptvėrimą ir suardytus kanalų šlaitus bus galimai dešimt kartų didesnės.

Todėl mūsų krašto ūkininkams jau dabar verta priprasti galvijus ganyti polderių pievose teisingai – aptverti elektriniais užtvarais ir įrengti jiems girdyklas.

Rekomenduojami video