Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kretingos ūkininkas priemonėmis aprūpino vaikų ligoninę

Klaipėdos vaikų ligoninėje šią savaitę kasdien lankėsi vienas Kretingos ūkininkas. Jis atvežė daug pirmojo būtinumo apsaugos priemonių. Nežinomu panoręs likti vienas rajono ūkininkų sako tai darantis ne dėl to, kad išgarsėtų.

Surinko net giminėms išdalintas priemones

Uostamiesčio vaikų ligoninės vadovo viešai išsakytą nerimą, kad įstaigai trūksta būtinų apsaugos priemonių, nes iš valstybės rezervo jų negavo, ūkininkas pasakojo išgirdęs žiūrėdamas televizorių.

„Pasiskambinau į ligoninės administraciją, paklausiau, ar galiu priemonių atvežti. Išgirdęs teigiamą atsakymą, nusprendžiau veikti“, – prisipažino ūkininkas, su „Švyturiu“ kalbėtis sutikęs tik su sąlyga, kad nebus viešinama jo pavardė.

Kretingiškis tvirtino, kad apsauginių priemonių turi, nes tenka ir tręšti, ir kultūras nuo kenkėjų chemikalais purkšti, ir virinimo darbų atsiranda – be apsaugos priemonių neišsiversi.

„Surinkau visas savo ūkyje turėtas ir nepanaudotas priemones. Nedaug jų turėjau – dvylika kaukių, šešis vienkartinius kostiumus, akinių. Apskambinau kolegas ūkininkus, pakviečiau prisidėti. Dvidešimt kaukių Klaipėdos vaikų ligoninei perdavė karteniškis ūkininkas.

Priemones pasiėmė jau prie ligoninės durų pasitikusi administratorė.

Liūdnos ir išsigandusios jos akys išdavė, kad situacija labai įtempta“, – pasakojo kretingiškis. Ūkininkas suprato, jog apsaugos priemonių turi nuvežti daugiau.

Grįžęs iš giminių surinko jiems anksčiau išdalintus vienkartinius kostiumus, o Klaipėdoje rado ir nupirko daugiau nei 50 apsauginių kostiumų, 2 tūkstančius vienkartinių pirštinių. Visus juos taip pat nuvežė į ligoninę.

Užvakar įstaigai perdavė dar 47 kostiumus, 200 kaukių, 4 apsauginių akinių komplektus.

Pirko ir aukštesnėmis kainomis

Viso to, pasak ūkininko, teko gerokai paieškoti, bet surado.

„Žinoma, kaina jau didesnė, bet, patikėkit, į ją nežiūrėjau. Neskaičiavau, kiek pinigų išleidau. Ne jie dabar yra svarbiausi. Jeigu tik pavyks, kiek apsauginių priemonių gausiu, pirksiu dar.

Šiuo metu visi turime labai gerai suprasti, kad koronaviruso plitimo yra tik pradžia. Kas bus, jeigu gydytojai vienas po kito ims sirgti? Kas tada gydys nebūtinai šia infekcija užsikrėtusius, bet ir kitomis ligomis sergančius vaikus? Jeigu mes gydytojų dabar neapsaugosim, kas mus apsaugos?“ – savo sprendimą dovanoti apsaugos priemonių aiškino ūkininkas.

Anot jo, šiandien valstybė yra ne visus nurodymus duodanti valdžia, o paprasti žmonės. „Tai, ką darau, darau ne dėl garbės raštų. Ir kiti, manau, taip pat elgiasi ne dėl to, kad sulauktų padėkų ar kitokio įvertinimo. Tiesiog gera jausti, kad medikams dirbti bus saugiau“, – atviravo vyras.

Siaučiant koronavirusui, pasak pašnekovo, daugelis žmonių situaciją stebi saugiai ir patogiai įsitaisę namuose, ir užkrato, jei paiso rekomendacijų, gali išvengti. O gydytojai tokios galimybės neturi.

„Būtent todėl dabar visi privalome susitelkti ir padėti tiems, kam gelbstint kitus didžiausia rizika užsikrėsti ir susirgti“, – kalbėjo Kretingos ūkininkas.

 

Rekomenduojami video