Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė leido į klases sugrįžti pradinukams

Vyriausybė nusprendė nuo ateinančio pirmadienio atnaujinti pradinukų ugdymą 45-iose savivaldybėse. Tarp šių savivaldybių patenka ir Kėdainių rajonas.

Šių savivaldybių įstaigose pradinukų ugdymas bus vykdomas mišriu būdu, užtikrinant asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Skirtingi sprendimai – pagal epidemiologinę situaciją savivaldybėse

Kontaktinis pradinių klasių mokinių ugdymas bus atnaujintas šiose savivaldybėse: Akmenės rajono, Alytaus miesto ir rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto ir rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono.

Likusiose 15-oje savivaldybių bus tęsiamas nuotolinis ugdymas, eiti moksleiviams į klases čia bus leidžiama tik vykdant bandomuosius projektus, kai užtikrinamas mokyklose bendruomenės testavimas kaupinių metodu.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, jog skirtingi sprendimai savivaldybėms siūlomi dalyje jų stebint COVID-19 atvejų mažėjimą, t.y. švelninimus siūloma nustatyti kai kuriose savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų.

Leido rengti konsultacijas abiturientams ir neformaliojo švietimo užsiėmimus

Taip pat minėtose 45-iose savivaldybėse leista bibliotekose ir skaityklose lankytis žmonėms ne daugiau kaip dviejų asmenų grupėmis, leista vykdyti vaikų neformalųjį ugdymą ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą ne daugiau kaip penkiems asmenims, jei jiems užtikrinamas 30 kv. metrų plotas.

Pasak ministro, atsižvelgiant į tai, kad artėja brandos egzaminai, šalies mokykloms taip pat bus leidžiama rengti konsultacijas kontaktiniu būdu ne daugiau kaip penkiems abiturientams. Tai galioja visose savivaldybėse, nepriklausomai nuo sergamumo lygio.

Ragina testuotis mokytojus

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, šios dvi savaitės iki Velykų bus nemažas išbandymas. Ji ragino savivaldybes neprarasti budrumo ir laikytis priemonių ir pasirūpinti, kad mokytojai reguliariai testuotųsi.

„Tikrai ne visi pedagogai yra pasiskiepiję, todėl norėčiau paraginti, kad prieš sugrįžtant į kontaktinį darbą tie testai būtų padaryti, o vėliau jie turėtų būti atliekami reguliariai, jei yra pasirinkimas nesiskiepyti.

O savivaldybėse, kuriose epidemiologinė situacija dabar yra prastesnė ir prastėjanti toliau, reikės ir papildomų saugumo priemonių“, – sakė ji.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, pradinukai, išskyrus keturias Vilniaus mokyklas, į klases neina nuo gruodžio vidurio iki šiol.

Rekomenduojami video