Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VRK iš savivaldos rinkimų pašalino 290 teistumą nuslėpusių politikų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį dar 290 politikų užvėrė duris į savivaldos rinkimus. 

Šie asmenys teisės kandidatuoti neteko, nes nuslėpė teistumą. Tarp jų pateko ir į Šiaulių miesto merus norėjęs kandidatuoti „socialdarbietis“, verslininkas Andrius Šedžius.

Dalis pretendentų buvo nurodę, kad yra teisti, tačiau neteisingai pažymėjo, už kokias veikas sulaukė bausmės, arba parašė vieną padarytą nusikaltimą, o kitą nuslėpė. Tokiems asmenims leista patikslinti anketas, mat kandidato plakate bus nurodomas tik faktas, jog asmuo teistas.

„VRK tokius atvejus, kai asmenys nenurodo teistumo, vertina neigiamai, kritiškai ir iš karto braukia iš kandidatų sąrašų. Tačiau atskirai vertina atvejus, kada kandidatai nurodo netiksliai informaciją – informavo, kad turi teistumą, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių – užmaršumas, teisinis neišprusimas – tiesiog nepateikė visos informacijos VRK“, – BNS sakė rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Jos teigimu, iki ketvirtadienio tokie asmenys turi pateikti tikslią informaciją. Jeigu to nepadarys, jie neteks teisės toliau kandidatuoti.

Tarp tokių asmenų pateko visuomeninio rinkimų komiteto „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ kandidatas Alytaus mieste Gintaras Šiurkus. Jis anketoje nurodė, kad yra teistas už dokumentų klastojimą, o Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jis teistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą. G. Šiurkus teigė, kad pildydamas kandidato anketą tiesiog neprisiminė, už kokią veiką buvo teistas.

Tačiau VRK iš rinkimų pašalino visuomeninio komiteto „Titov ir teisingumas“ kandidatą, kuris nurodė teistumą, tačiau anketoje pažymėjo, jog buvo teistas už chuliganizmą, nors iš tiesų – už seksualinį prievartavimą.

VRK antradienį iš rinkimų taip pat pašalino Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovą A. Šedžių.

VRK gavo duomenų iš Informatikos ir ryšių departamento, kad 2016 metų spalį A. Šedžius teistas Šiaurės Airijoje už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Tuo metu pats politikas tvirtino tapęs absurdiškų aplinkybių auka.

„Papuoliau į pačią absurdiškiausią situaciją, kokia tik gali nutikti“-, – VRK posėdyje sakė jis.

Anot A. Šedžiaus, 2016 metų spalį jis su įmonės „Manukas“ vairuotoju buvo komandiruotėje  Šiaurės Airijoje. Vietos policija sustabdė įmonės vairuotoją, vairuojantį „Manuko“ mašiną, paaiškėjo, kad jis neturi transporto priemonės draudimo. Kadangi vairuotojas nemokėjo kalbos, jis pakvietė A. Šedžių į pagalbą.

Politikas ir verslininkas aiškino atvykęs į vietos policijos skyrių taksi ir padėjo vairuotojui susikalbėti su pareigūnais. Kitą dieną įvyko teismas ir skyrė 95 svarų baudą. Ją šiauliečiai sumokėjo grynaisiais ir net negavo jokio kvito.

„Nepadariau jokio nusikaltimo, nevairavau automobilio ir net nesėdėjau tame automobilyje“, – tvirtino A. Šedžius.

Tačiau iš Airijos atsiųstoje informacijoje nurodoma, kad bauda ir baudos taškai skirti A. Šedžiui. Politikas prašė leisti dalyvauti rinkimuose, kaip teistam asmeniui, bet VRK jį išbraukė iš kandidatų.

Rekomenduojami video