Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už kilogramą džiovintų musmirių – 3 centneriai bulvių. Susigundėte?

Grybaudami pasigrožime raudonkepurėmis, taškuotomis musmirėmis, bet su peiliu prie jų nesilenkiame. Tačiau interneto portaluose apstu skelbimų apie superkamas džiovintas raudonąsias musmires. Už jų kilogramą žadama dosniai mokėti. Kai kurie skaitytojai nuogąstauja – ar tokiu būdu „nepenima“ nelegali rinka? Vienareikšmiško atsakymo nėra.

Viliojantis uždarbis

Internete besiskelbiantys raudonųjų musmirių supirkėjai išrankūs ir reiklūs: pageidaujama neperaugusių, neperpjautų ir taisyklingai sudžiovintų jų kepuraičių. Džiovinti reikėtų ne aukštesnėje nei 40–45 C laipsnių temperatūroje, išdžiovintas rekomenduojama laikyti dėžėje, sausoje, tamsioje ir vėsioje aplinkoje. Neperkami peraugę, purvini, neišdžiūvę arba neaiškūs grybai ir pastebima, kad dažnai žmonės jas painioja su margosiomis musmirėmis, kurios yra šviesiai rudos spalvos. Pastarosios supirkėjams nereikalingos. Patariama nepersistengti bevalant musmirę ir nenubraukti jos baltų taškelių.

Anot supirkėjų, džiovintos musmirės turi nuostabų grybų kvapą. Jeigu džiovinama netinkamai, jos kvapą praranda, arba dar blogiau – prisigeria svetimo. Džiovinant džiovyklėje, nereikia naudoti vėjelio, nes taip šios gražuolės praras kvapą ir jų niekas nepirks.

Dažniausiai supirkėjai skelbiasi esą iš Klaipėdos, Alytaus, o produkcija keliaujanti į užsienio šalis. Perkama ištisus metus visoje Lietuvoje, mokama dosniai: nuo 100 iki 120 Eur už kilogramą. Už tokią sumą būtų įmanoma nusipirkti net 300 kg gražiausių lietuviškų bulvių, nes turguje jų kilogramas kainuoja iki 40 ct.

Lietuvoje  nedraudžiama

Raudonosios musmirės turi haliucinogeninių savybių dėl jose esančių psichoaktyviųjų medžiagų: muskimolio, iboteninės rūgšties, muskazono ir muskarino. Šios medžiagos Lietuvoje nėra įtrauktos į 2000 m. patvirtintus kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus, nes nėra gauta pranešimų apie masinį vartojimą, apsinuodijimą arba mirties atvejus nuo raudonosios musmirės.

Tačiau kai kurios šalys priešinasi šiam produktui. Pavyzdžiui, musmirių prekyba ir laikymas vartojimui nelegalus Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Tailande, Rumunijoje ir Luizianoje (JAV), o Australijoje šie grybai legalūs tik medicininiais ir moksliniais tikslais.

 

Rekomenduojami video