Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis: „Latviai mums – ne broliai, o konkurentai daugelyje sričių“

Penktadienį, paėmęs tėvadienį, premjeras Saulius Skvernelis išvyko agituoti rinkėjų į Pietų Lietuvą. Seirijų kultūros namuose 12 val. jis susitiko su Lazdijų rajono gyventojais, o nuo 15 dar vienas susitikimas buvo numatytas Marijampolėje. Pavaduoti agitacija užsiėmusį premjerą paskirtas finansų ministras Vilius Šapoka.

Lazdijų rajono savivaldybės mero rinkimų antrajame ture su dabartiniu meru Artūru Margeliu varžosi žemės ūkio viceministrė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Ausma Miškinienė, kurią S. Skvernelis šią savaitę pasirinko savo patikėtine prezidento rinkimų kampanijoje. Būtent ji vedė susitikimą su rinkėjais Seirijuose, o premjeras pasinaudojo galimybe išsakyti jai paramą prieš šeštadienį įsigaliosiantį agitacijos draudimą.

Į susitikimą netikėtai atvyko ir A. Margelis, įsidrąsinęs netgi užduoti S. Skverneliui klausimą apie užsienio politikos prioritetus. Atsakydamas į jį premjeras akcentavo strateginę partnerystę su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir Lenkija, bet skeptiškai įvertino Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono planus pertvarkyti Europos Sąjungą.

„Latviai mums – ne broliai, o konkurentai daugelyje sričių“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis pasmerkė Lenkijoje atgarsių sulaukusį A. Margelio pasisakymą apie Seinų krašto prijungimą prie Lietuvos ir teigė, kad vietos politikai turėtų susilaikyti nuo teritorinių pretenzijų kaimynams.

Paklaustas apie nacionalinio stadiono Vilniuje statybą, S. Skvernelis sakė, kad 2020 m. jau turėsime stadioną Kaune, o Vilniuje, jo manymu, nacionalinis stadionas nebus pastatytas.

Pirmajame savivaldybių rinkimų ture Lazdijų rajono rinkėjai buvo vieni aktyviausių šalyje, stebėtojai fiksavo dešimtis galimų rinkimų tvarkos pažeidimų, keletą tyrimų pradėjo Alytaus apskrities policija. Per antrojo turo išankstinį balsavimą taip pat jau užfiksuota galimų rinkėjų pavėžėjimo ir agitacijos naudojantis tarnybine padėtimi faktų.

Sekmadienį, antrojo rinkimų turo dieną, stebėti rinkimų į Lazdijų rajoną žada atvykti premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbęs gautą stebėtojo pažymėjimą.

 

Romas Sadauskas

Rekomenduojami video