Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rūšiuoti reikės ir maisto atliekas

Nuo šių metų pradžios šalyje pradėtos rūšiuoti maisto atliekos. Tai jau daro Alytaus regionas. Maisto atliekas rūšiuoti įpareigoja Europos Sąjungos žiedinės ekonomikos strategija, tad naujus konteinerius gaus ir tauragiškiai. Tam jau rengiama galimybių studija.

Kiekvienas žino apie spalvotuosius konteinerius, skirtus stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms rūšiuoti. Daugelis namų ūkių supranta rūšiavimo svarbą ir tai daro, tokiu būdu saugodami ir tausodami aplinką.

Atskirai rinkti maisto atliekas įpareigoja Europos Sąjungos žiedinės ekonomikos strategija, kurios tikslas – mažinti atliekų kiekį ir taupyti pirminius išteklius, o susidariusias atliekas naudoti pakartotinai. Tad nuo sausio 1 dienos Lietuvoje pamažu pradėtas diegti ir maisto atliekų surinkimas. Pirmieji šią naujovę išbandys Alytaus rajono gyventojai, kur jau išdalyti 6 tūkst. maisto atliekų konteinerių.

Į šiuos konteinerius gyventojai galės mesti kavos tirščius, kaulus, ašakas, vaisių ir daržovių likučius, kiaušinių lukštus, arbatos tirščius ar pakelius, riebalais suteptą kartoną (pavyzdžiui, picų dėžes). Maisto atliekų konteineryje vietos atsiras ir žaliosioms atliekoms – kambarinių augalų dalims, piktžolėms, smulkintoms medžių šakoms.

Pranešime spaudai skelbiama, kad rūšiuojant šias atliekas ir naudojant tinkamas technologijas bei laikantis švaros, įmanoma išvengti blogo kvapo. Taip pat teigiama, kad alytiškiams rinkliavos dydis dėl papildomo konteinerio nepasikeitė.

Pasak Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo skyriaus vadovės Vilmantės Krištopaitienės, šiuo metu rengiama galimybių studija dėl maisto atliekų surinkimo ir tvarkymo Tauragės regione. Joje bus įvertinti prognozuojami maisto atliekų kiekiai, jų sutvarkymo būdai, finansiniai kaštai.

– Galimybių studija bus pristatyta TRATC‘o akcininkėms – regiono savivaldybėms. Tuomet bus nuspręsta, kuri alternatyva (maisto atliekų tvarkymo būdas) bus pasirinkta. Bus pasirinktas toks būdas, kuris mažiausiai išaugins komunalinių atliekų sutvarkymo kainą ir turės mažiausią įtaką rinkliavos mokesčiui. Galimybių studiją iki vasario 15 dienos turi parengti bendrovė „Ekonsultacijos“, – įvardijo V.Krištopaitienė.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video