Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pivašiūnai jau ruošiasi Žolinės iškilmėms

Rugpjūčio 15-ąją katalikai mini Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną – Žolinę. Tradiciškai visą savaitę Žolinės atlaidai vyksta Pivašiūnuose. Juos aplanko apie 50 tūkst. maldininkų, piligrimų, pamaldas tiesiogiai transliuoja Lietuvos televizija.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė su Pivašiūnų seniūne Rima Čelkoniene, Globos namų direktoriumi Sigitu Karlonu bei klebonu monsinjoru Vincu Baubliu aptarė pasiruošimo šventei detales, organizacinius klausimus.

Seniūnė R. Čelkonienė tikisi, kad šiemet į Žolinės šventės organizavimą aktyviai įsitrauks visos seniūnijoje veikiančios bendruomenės. Jų nariai  puoš Pivašiūnų šventovę žolynų vainikais ir girliandomis, valgydins svečius pačių pagamintu maistu, virs sriubą, kavą ir arbatą, prekiaus naminiais saldumynais.

Tradiciškai planuojama, kad nuo 10 iki 15 val. miestelyje nebus prekiaujama alkoholiniais gėrimais.

Taip pat nuspręsta, kad šiemet Pivašiūnų atlaiduose nebus įprastos prekybininkų mugės, tačiau veiks religinių reikmenų, žolynų, proginių saldainių kioskeliai.

Atlaidų atidarymas, taip pat ir  Jaunimo vakaras vyks penktadienį, rugpjūčio 14 d.

Šeštadienį – didžioji Žolinės iškilmė ir Alytaus, Birštono, Elektrėnų, Kaišiadorių bei Merkinės dekanatų diena. Klebonas monsinjoras V. Baublys sako, kad tądien šv. Mišioms vadovaus Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius.

Kitomis dienomis Pivašiūnuose bus meldžiamasi skirtingomis intencijomis: sekmadienį – ligonių, neįgaliųjų, slaugytojų ir medicinos darbuotojų, bus Širvintų dekanato diena. Pirmadienį maldos bus skiriamos už šeimas ir  Kaišiadorių dekanatą, antradienį meldžiamasi už kunigus ir vienuolius. Ši diena skiriama Alytaus dekanatui. Trečiadienis – tarptautinės katalikiškos organizacijos „Caritas“ ir Molėtų dekanato diena.

Rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, Pivašiūnuose bus skiriama padėka Dievui už kardinolo Vincento Sladkevičiaus gyvenimą ir tarnystę, minint kardinolo  gimimo 100-ąsias metines, taip pat Merkinės dekanatui.

Penktadienį maldose minėsime tikybos mokytojus, katechetus ir pedagogus,  diena skirta Birštono dekanatui. Atlaidų pabaigoje, šeštadienį vyks Švč. Mergelės  Marijos Karalienės liturginis minėjimas ir Gyvojo rožinio bei kitų maldos grupių, tai – Elektrėnų dekanato diena.

Atlaidų metu šv. Mišios vyks 10, 12 ir 18 val.

Rugpjūčio 15 d. 19 val.  Alytaus rajono savivaldybė Žolinės dalyviams ir svečiams Pivašiūnuose, prie Ilgio ežero, rengia tradicinį pramogų vakarą „Žolinė Pivašiūnuose“.

Jame koncertuos  Alytaus rajono liaudiškos muzikos kapelos  „Nemunėlis“,  „Simnyčia“, Butrimonių šokių kolektyvas „Gojelis“, dainininkas Dainotas Varnas, grupės „Dinamika“ ir  „Husarai“. 23 val. visus sveikins   fejerverkas, o šokių vakaras truks  iki 1.00 val.

Šventiniame vakare bus pramogų visai šeimai, veiks atrakcionai vaikams, vyks prekyba.

Rugpjūčio 15–22 d. nuo 12  iki 18 val. Pivašiūnų amatų centre (Trakų g. 33, Pivašiūnai, Alytaus r.) veiks tautodailininkų ir amatininkų darbų parodos, kraut

                            Alytaus rajono savivaldybės informacija

Rekomenduojami video