Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neteisėtai invaziniais augalais prekiavusiai Druskininkų įmonei gresia iki 2 tūkst. eurų bauda

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko neplaninį augalais prekiaujančios įmonės patikrinimą ir nustatė, kad įmonė savo internetiniame puslapyje prekiavo invaziniais augalais. Už neteisėtą prekybą įmonei gresia iki 500 eurų bauda, o įmonės atsakingiems asmenims – iki 1500 eurų.

Per patikrinimą aplinkosaugininkai įmonės teritorijoje rado ir paėmė 39 baltažiedes robinijas vazonuose, pažymima Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

Baltažiedė robinija (Robinia pseudoacacia) įtraukta į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą. Bet koks gyvybingų invazinių rūšių laikymas, auginimas, veisimas, dauginimas, mainymas, įvežimas, perkėlimas, prekyba ar kitoks jų naudojimas yra draudžiamas. Draudimas taikomas ir invazinių rūšių hibridams bei invazinių gyvūnų ar augalų veislėms.

Už invazinių rūšių neteisėtą naudojimą pateikiant jas rinkai, asmenims gresia bauda nuo 300 iki 500 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų bei invazinių rūšių konfiskavimas.

Rekomenduojami video