Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miesto šventės mugė: tiek prekybininkų Kėdainiuose vienu metu dar nėra buvę

Kėdainių miesto šventės atgarsiai netyla iki šiol. Šventė buvo įdomi ne tik dėl gausybės įvairių koncertų, pramogų ir atrakcijų. Kėdainiečiai liko sužavėti tradicine amatininkų ir tautodailininkų muge, mat tiek prekybininkų mūsų krašte vienu metu dar nėra buvę. Net kelias senamiesčio gatves užėmę prekiautojai siūlė įsigyti ne tik gardaus ir išskirtinio maisto, bet ir įvairių rankdarbių. Mugėje turėjo ką pamatyti ir įsigyti ir jaunas, ir vyresnio amžiaus kėdainietis.

Raibo akys

„Rinkos aikštė“ tradiciškai apsilankė miesto šventės mugėje bei pakalbino labiausiai pirkėjų dėmesį traukusius prekybininkus.

Pirmasis, kuris bene labiausiai praeivių dėmesį traukė dėl to, kad skardžiu balsu kvietė apsipirkti – amatininkas iš Plungės. Vyriškis siūlė įsigyti jo paties rankomis gamintų medinių šaukštų, šakučių, samčių, lentelių, druskinių, lėkštučių ir kitų namų apyvokos daiktų, kurie tinka ne tik praktiniam naudojimui, bet gali būti ir namų puošybos elementas.

„Kėdainiečiai domisi. Ne tik kėdainiečiai, bet visi lietuviai domisi tuo, kas kurta rankomis. Aš sakau, kad jei kurta rankomis, tai kurta iš širdies.

Į šiuos darbus įdėjau didelę dalį širdies ir siūlau juos įsigyti kėdainiečiams. Ir žmonės perka, juolab kad ir kainos nesikandžioja. Šaukštelį galima nupirkti už vieną ar kelis eurus. Juk tai ne kasdienė prekė, todėl žmonės gali sau leisti“, – kalbėjo plungiškis.

Ypatingi sūriai

 

Na, o kokia rudeninė mugė be medelių ir krūmelių? Mugėje jų buvo išties apstu. Sodininkai turėjo kur akis paganyti, turėjo su kuo pasitarti ir ką įsigyti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Na, o kokia rudeninė mugė be medelių ir krūmelių? Mugėje jų buvo išties apstu. Sodininkai turėjo kur akis paganyti, turėjo su kuo pasitarti ir ką įsigyti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Mugėje taip pat buvo galima pamatyti gardžiausių valgių – nuo čia pat rūkomos žuvies iki išskirtinių pagal senovinę receptūrą gamintų sūrių.Būtent tokius sūrius siūlė įsigyti iš Butrimonių Alytaus rajone atvykę ūkininkai.

„Jau beveik porą dešimtmečių savo ūkyje gaminame tik geriausios kokybės pieno produktus, tokius kaip sūriai, varškė, sviestas, GHI sviestas, grietinė ir kt.

Dalyvaujame daugelyje Lietuvoje rengiamų švenčių ir mugių, kuriose mus geriausiai atpažįsta, kaip „Močiutės sūriai“.

Siūlome išskirtinio skonio sūrių su kmynais, šaltai rūkytų sūrių, keptų sūrių, su įvairiomis žolelėmis ir kt.

Kėdainiečiai labai domisi mūsų sūriais, nes tai jiems nauja ir nematyta, nes jie gali paragauti, pasikonsultuoti su mumis pačiais – gamintojais“, – sakė pati su kėdainiečiais bendravusi ūkininkė Vanda Petraškienė.

Išskirtinis medutis

Jei jau prakalbome apie sūrius, tai prie jo labai tinka ir medus. Išskirtinio natūralaus medaus mugėje siūlė įsigyti Pasvalio rajono Medinių kaimo bitininkai „Audriaus bitės“. Audriaus Gutparakio bityną mugėje pristatė jo žmona Sigita.

„Viskas prasidėjo 1996 metais, kai šeimos draugai padovanojo mano vyrui pirmąją bičių šeimą, kurią įkūrėme savo avilyje. Štai kaip prasidėjo mūsų draugystė su bitėmis.

Laikui bėgant bičių šeimos plėtėsi, o mūsų meilė joms tik augo. Po tėvelio mirties 2009 metais vyras perėmė jo bityną į savo rankas. Savo meilę bitininkystei jis paveldėjo iš savo tėčio ir yra jam už tai labai dėkingas.

Šiuo metu  bitininkystė yra šeimos verslas. Tai yra ne tik nuostabus hobis, bet ir pragyvenimo šaltinis“, – kalbėjo Sigita.

Įdomūs kepuriukai

Skaniai užkandus galima ir žiemai šiltesnių rūbų pasidairyti. Kėdainiečių žvilgsnius traukė jaunas vyrukas, kuris prekiavo rankų darbo kepuriukais.

„Mes esame iš Šiaulių rajono Meškių kaimo. Siūlome kėdainiečiams išskirtinės kokybės rankų darbo kepures, movas, kaklaskares vaikučiams ir suaugusiems.

Kainos nesikandžioja, mat patys esame ir gamintojai, ir vadovai, ir pardavėjai. Viskas viename. Esame įkūrę mažąją bendriją, prekiaujame mugėse ir internete. Sekasi gerai, nes žmonės ieško įdomių kepuriukų, o mes juos galime pasiūlyti.

Siūlome išskirtinio dizaino, su šmaikščiais užrašais, su tautine atributika kepuriukų“, – šmaikštavo gerai nusiteikęs kepuriukų pardavėjas.

Pirmasis prekybininkas, kuris bene labiausiai praeivių dėmesį traukė dėl to, kad skardžiu balsu kvietė apsipirkti – amatininkas iš Plungės. Mugėje taip pat buvo galima pamatyti gardžiausių valgių – nuo čia pat rūkomos žuvies iki išskirtinio sūrio ir pagal senovinę receptūrą gamintų sūrių. Būtent tokius sūrius siūlė įsigyti iš Butrimonių Alytaus rajone atvykę ūkininkai. Išskirtinio natūralaus medaus siūlė Pasvalio rajono Medinių kaimo bitininkai „Audriaus bitės“. Audriaus Gutparakio bityną mugėje pristatė jo žmona Sigita. Aut. past.

Sodininkų rojus

Na, o kokia rudeninė mugė be medelių ir krūmelių? Mugėje jų buvo apstu. Sodininkai turėjo kur akis paganyti, turėjo su kuo pasitarti ir ką įsigyti.

Kėdainių mugėje prekiavo ir sodininkas Kęstutis iš Babtų, kuris negailėjo gerų patarimų

kėdainiečiams. Pirmiausia jis pastebėjo, kad sodmenų pasirinkimas mugėje – didžiulis. Ir tai labai patogu lankytojams, nes kuo didesnė pasiūla, tuo didesnės galimybės išsirinkti norimą augalą.

„Per pastaruosius du dešimtmečius Lietuvos medelynai labai smarkiai tobulėjo, profesionalūs sodininkai sugeba užauginti ir pateikti rinkai tikrai kokybiškų sodinukų.

Išsiplėtė ir augalų asortimentas. Šiandien mes sodininkams ir daržininkams galime pasiūlyti praktiškai visko, ko tik širdis geidžia. Kokio augalo jie nori, tokį ir gali įsigyti, jokios problemos nėra. Kainos įvairios, bet jei trumpai – medeliai kainuoja apie dešimt, o krūmeliai apie penkis eurus“, – dėstė sodininkas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video