Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baigėsi pirmoji ralio „Aplink Lietuvą“ diena – varžėsi ir Kėdainiuose

Šįryt startavo didžiulio susidėjimo kasmet sulaukiantis tarptautinis ralis „Aplink Lietuvą 2019“ Lietuvos Respublikos Prezidento taurei laimėti.

Apšilimui – Kačerginė ir Kėdainių aerodromas

Varžybas pradėję Kauno rotušės aikštėje, lenktynininkai persikėlė į Kačerginę, o trečiąja stotele tapo Kėdainių aerodromas.

Popiet ralio trasos driekėsi Jonavoje, Alytuje, Lazdijuose ir Druskininkuose.

Žemaitijoje ir Šiaurės Lietuvoje

Rytoj automobilių sporto entuziastų laukia pragariška diena.

Jie varžysis Žemaitijoje ir Šiaurės Lietuvoje – Marijampolėje, Tauragėje, Plungėje, Naujojoje Akmenėje, Žagarėje, Joniškyje, Pakruojyje, Pasvaly, o įtemptą dieną užbaigs pasiekdami poilsiavietę Kupiškyje.

Atomazga – Vilniuje

Sekmadienį, paskutiniąją ralio „Aplink Lietuvą 2019“ dieną, lenktynininkai varžysis Anykščiuose, Širvintose ir Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ aikštelėje sostinėje.

Kuris ekipažas taps pirmuoju neseniai pareigas pradėjusio eiti Prezidento Gitano Nausėdos taurės laimėtoju, sužinosime rugsėjo 15-ąją, kai ralio dalyviai, per tris dienas įveikę daugiau nei 1000 kilometrų maratoną aplink Lietuvą, finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje.

Ralio finišas bei nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimų ceremonija vyks greta Prezidentūros.

Ceremonijoje dalyvaus ir Kėdainių rajono savivaldybė meras Valentinas Tamulis, kuris įteiks taurę Kėdainiuose nugalėjusiam ekipažui.

Daugiau nei 1000 kilometrų

Iš viso per tris dienas ralio dalyviai įveiks 1150 kilometrų ir 25 rungtis 20 skirtingų šalies miestų ir rajonų, kur sportininkai varžosi ne tik slalomo ar tikslaus pravažiavimo, bet ir greičio ruožuose.

Seniausios Lietuvoje

Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje.

Pirmasis toks ralis surengtas 1931 m. liepos 24 d. Lietuvos automobilių sporto federacija jį laiko oficialia organizuoto automobilių sporto šalyje pradžia.

Ralį nuo pat pradžių rengia tikrasis FIA narys, 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai tradiciškai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės.

Ralio istorija – tai kartu ir šalies automobilizmo istorija. Per beveik devynių dešimtmečių jo epopėją, pradedant pačiu pirmuoju, raliuose „Aplink Lietuvą“ važiavo ir visa šalies grietinėlė – ambasadų, užsienio kapitalo įmonių atstovai, nusipelnę šalies ir užsienio sporto meistrai ir eiliniai mėgėjai automobilistai.

Tik 28-asis

Renginio bemaž devynių dešimtmečių istorijoje šių metų ralis „Aplink Lietuvą“ tebus tik 28-tasis. Keturi tokie raliai įvyko prieškario Lietuvoje, o 1940-ųjų vasarą, kai klubas jau buvo plačiai žinomas Europoje ir diena po dienos daugėjo narių, jo veikla staiga nutrūko. Nutrūko ir spėjusio išsikovoti deramą tarptautinį pripažinimą LAK organizuojami garsieji raliai, kurių dalyviai varžėsi dėl Prezidento taurės.

Didžiulį susidomėjimą kėlęs renginys atgijo iš užmaršties, kai su šalies nepriklausomybės atkūrimu veiklą atkūrusio LAK pastangomis, lygiai po 65-erių metų, prabėgusių nuo pirmojo, vėl buvo atgaivintas ir prestižinis ralis „Aplink Lietuvą“ Prezidento taurei laimėti.

„Nors nuo pirmojo ralio „Aplink Lietuvą“ jau prabėgo bemaž devyni dešimtmečiai, tačiau ir šiandien renginys neprarado tų savybių, kuriomis garsėjo dar prieškariu, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Išskirtinis jo bruožas – ne tik masiškumas, bet ir atkakli, uždeganti kova, nes  ralio dalyviai varžosi dėl kiekvieno laimėjimų kolekcijoje labiausiai geidžiamo trofėjaus – Prezidento taurės. Todėl drąsiai galiu patikinti, kad rugsėjį per Lietuvą praūšiantis ralis taps didele ir įsimintina švente ne tik jo dalyviams, bet ir miestų, miestelių ir kaimų, per kuriuos drieksis jo trasos, gyventojams“.

Išskirtinis šiųmečių varžybų bruožas

„Greičio ruožų gausa – išskirtinis šiemetinio ralio bruožas, – teigia R. Dovidaitis. – Tad sportininkams tikrai bus kur pademonstruoti greičio sugebėjimus, o pirmasis toks sprintas jų laukia jau pačią pirmąją ralio dieną, palikus Kačerginę ir atvykus į Kėdainių oro uostą, kur visi lėktuvų pakilimo takai priklausys tik ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviams“.

Dalyvauti gali kiekvienas

Ralyje varžysis sportininkai profesionalai ir mėgėjai, teisėjai, automobilių sporto veteranai ir kitų įskaitų dalyviai.

Tęsiama graži, kartu su atgaivintu raliu 1996-aisias gimusi tradicija, kai kartu su visų kitų įskaitų dalyviais varžosi ir žmonės su negalia, kuriems būtent raliai „Aplink Lietuvą“ tapo vienintele tokia galimybe metuose išbandyti jėgas.

Rekomenduojami video