Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aplinkos ministras skatino slėpti informaciją apie išsiliejusią naftą?

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys valstietis Arvydas Nekrošius siūlo aiškintis aplinkos ministro liberalo Simono Gentvilo asmeninius ryšius su aplinkosaugininku, kuris per savo atostogas ministrui pranešė apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.

„Gal parlamentinei kontrolei patikrinti tuos duomenis. Čia galimai korupciniai ryšiai, bent aš taip įtariu“, – pareiškė jis ketvirtadienį frakcijos susitikime su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovaujančia Olga Vėbriene. Departamento vadovė parlamentarams pripažino, kad atleistas aplinkosaugininkas „jautriai sureagavo“, kai buvo paprašytas grįžęs iš atostogų, paaiškinti, situaciją.

„Jis piktai ir aršiai sureagavo ir prasidėjo eilė – penki-šeši laiškai adresuoti visiems departamento darbuotojams pridedant ministrą. Buvo vienas iš sakinių, kad su ministru seniai pažįstami, todėl tikisi, kad ministras principingai imsis veiksmų. Gal yra kažkokie draugiški pažįstami santykiai“ – aiškino O. Vėbrienė. Parlamentarams be kita ko O. Vėbrienė nurodė, kad apie Būtingės terminale išsiliejusią naftą ministrui ji pranešė mesendžeriu.

AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos vyriausiasis specialistas Donatas Bagočius nušalintas nuo pareigų dėl galbūt padaryto šiurkštaus nusižengimo – gauta tarnybine informacija apie jūroje išsiliejusius teršalus jis esą pasidalijo su trečiaisiais asmenimis, o tai esą apribojo galimybes ateityje imtis teisinių veiksmų teršėjo atžvilgiu.

Tuo tarpu parlamentarė Agnė Širinskienė piktinosi, kad ministras aplinkosaugininką skatino galimai slėpti nusikaltimą. “Ministras nori dangstyti nusikalstamą veiką, sakydamas, kad valstybės pareigūnas apie tai negali pranešti. Pasiklausiu prokurorų kaip jiems tai atrodo, kad ministras nurodinėja galimai slėpti nusikaltimą“, – teigė ji.

Pasak O. Vėbrienės, tarp jos ir ministro nesutarimai kilo „antrą trečią jo ministravimo dieną“, o ne tada, kai ji nušalino aplinkosaugininką, informavusį ministrą apie išsiliejusią naftą. “Mes buvome iškviesti pas ministrą pasiaiškinti, kodėl kreipėmės į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Buvo aiškiai pasakyta, kad daugiau tokių veiksmų ateityje nebūtų. Viduje turėtume išsiaiškinti, susitarti ir skalbinių į viešumą nenešti.

Nepritariu tam. Tai kalba apie skaidrumą, o ne skalbinių nešimas į viešumą“, – frakcijoje teigė ji. O. Vėbrienei yra suteiktas pranešėjo statusas. Ji teigia dėl S. Gentvilo elgesio kreipusis į Generalinę prokuratūrą. Pranešėjų apsaugos įstatymas numato, kad tokį statusą gavusio asmens negalima atleisti iš darbo, pažeminti pareigose ar sumažinti atlyginimą.

O. Vėbrienė nuolatine Aplinkos apsaugos departamento vadove tapo rugpjūtį, ji pakeitė Valdą Laukį, kurio vadovaujamas departamentas sulaukė kritikos po gaisro padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ Alytuje ir „Grigeo Klaipėda“ taršos Kuršių mariose.
Rekomenduojami video