Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Alytaus rajone įrengti nauji kolumbariumai

Savivaldybėms pritrūkus žemės kapinių plėtrai ir artimiesiems vis dažniau pasirenkant palaikų kremavimą, Alytaus rajone didžiausiose Daugų ir Simno kapinėse įrengti kolumbariumai. Po 15 metų diskusijų su bendruomene ir nepavykusių viešųjų pirkimų konkursų, šiemet kolumbariumas turėtų atsirasti ir Alytaus miesto kapinėse.

Alytaus rajono Daugų kapinėse pernai amžinojo poilsio atgulė apie 70 žmonių, 7 palaikai buvo kremuoti, urnos palaidotos kapavietėse. Kapinės – ant ežero kranto, jų plėsti nėra kur.

„Manau, kad yra daug pigiau, negu laidoti į kapavietę. Ją prižiūrėti, statyti paminklą, dengti yra labai brangu“, – sakė Daugų seniūnė Irma Kašėtienė.

Įrengti du marmurinius kolumbariumus didžiausiose rajone Daugų ir Simno kapinėse kainavo apie 30 tūkst. eurų. Kiekviename jų – 46 nišos. Įsigyti atskirą šeimyninę nišą kainuos 400 eurų, joje tilps 4 urnos. Papildomai už kolumbariumo priežiūrą  mokėti nereikės.

Urnas su kremuotais palaikais galima laikyti ir bendroje nišoje, tai atsieis 100 eurų. Pagal nustatytą tvarką, nišos akmens plokštėje bus leidžiama pavaizduoti religinius simbolius. Tačiau jos viduje ir išorėje draudžiama tvirtinti vazas, žvakides, atvaizdus. Įrašai akmens plokštėje taip pat privalės būti užrašyti pagal nustatytą tvarką.

Apie kolumbariumo poreikį Alytaus miesto kapinėse diskutuojama 15 metų, buvo netgi parengtas projektas, tačiau pasipriešino vietos bendruomenė. Šiemet savivaldybė 30 nišų kolumbariumui įrengti numačiusi 25 tūkst. eurų, parinkta vieta Pirmojo Alytaus kapinėse.

„Pernai konkursas buvo skelbtas, bet neatsirado nei vieno tiekėjo. Dabar vėl svarstoma, dėl ko neatsirado, ar kaina buvo per didelė. Dabar, patvirtinus biudžetą, čia dienų klausimas, kada bus skelbiamas naujas konkursas“, – pasakojo Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė.

Lietuvoje pirmieji kolumbariumai pastatyti prieš dešimtmetį. Nišos urnoms su kremuotais palaikais laikyti skirtingų savivaldybių kapinėse kainuoja nuo 400 iki 900 eurų. Vatikanas nedraudžia kremuoti palaikų nuo 1963 m., tačiau prieš 3 metus katalikams uždraudė mirusiųjų pelenus išbarstyti.

Rekomenduojami video