Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VMI primena, kad būtina deklaruoti būsto nuomos pajamas

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad iki gegužės 2 dienos pajamų deklaracijas turi pateikti ir gyventojai, 2016 m. nuomoję jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, būstą, ir deklaruoti iš šios veiklos gautas pajamas.

Mokesčių administratorius pastebi, kad, nors būsto nuomos pajamų nedeklaravimo atvejų ir nustatoma, vis daugiau gyventojų tokias pajamas deklaruoja ir nesitaiksto su mokesčių vengimu.

„Gyventojai įvykdyti mokestines prievoles - sumokėti mokestį nuo būsto nuomos pajamų - gali įsigydami verslo liudijimą arba pajamų mokestį sumokėti gavę pajamas. Pirmuoju atveju gyventojas pajamų mokestį sumoka įsigydamas verslo liudijimą numatytam nuomos laikotarpiui ir iki gegužės 2 d. metinėje pajamų deklaracijoje turi deklaruoti tik gautų pajamų sumą. Antruoju atveju, kai būstas nuomojamas be verslo liudijimo, reikia ne tik deklaruoti iš nuomos gautas pajamas, bet ir nuo jų apskaičiuoti ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM)“, - mokestines pareigas primena Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) viršininkė Edita Glumbakienė.

Vilniaus AVMI, įtardama, kad mokesčiai nuo būsto nuomos pajamų gali būti nesumokėti, per pirmuosius tris šių metų mėnesius apie 60 savininkų pasikvietė į pokalbius - trečdalis nurodė gavę būsto nuomos pajamų, tačiau jų nedeklaravę. Sulaukę mokesčių inspekcijos dėmesio, šie gyventojai pateikė metines pajamų deklaracijas ir sumokėjo apie 9 tūkst. eurų GPM.

E. Glumbakienės teigimu, laiku deklaruotos iš būsto nuomos gautos pajamos leistų išvengti VMI dėmesio ir vizitų pas mokesčių inspektorius.

Rekomenduojami video