Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje sulaikytai prokurorei pareikšti įtarimai dėl poveikio Darbo partijos bylai

Tyrimas dėl Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vadovės Ritos Aliukonienės yra susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu Aukščiausiame Teisme, pranešė Generalinės prokuratūros atstovai.

„Ikiteisminio tyrimo objektas yra galimas poveikis Aukščiausiame Teisme nagrinėtoje Darbo partijos byloje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimo ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.

Pasak jo, šiuo metu sulaikytai R. Aliukonienei ketvirtadienį bus pareikšti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu.

Prokurorai kol kas neatskleidžia duomenų, kaip tiksliai galėjo įvykti nusikaltimas. Visgi M. Jovaiša pabrėžė, kad „įtariamųjų gali būti ir daugiau“.

Jis teigė, kad R. Aliukonienės atžvilgiu buvo pradėtas ir tarnybinis patikrinimas, kuris apima daugiau duomenų, nei ikiteisminis tyrimas.

BNS žiniomis, ketvirtadienį tyrime apklaustas vienas Aukščiausiojo Teismo teisėjų.

Šiuo metu vyksta ir kiti proceso veiksmai, įskaitant kratas darbo, gyvenamojoje bei kitose vietose.

Darbo partijos bylą su kasaciniais skundais Aukščiausiajame Teisme per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija.

Ją sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai: Viktoras Aidukas (jis buvo kolegijos pirmininkas), pranešėja Rima Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas. Kolegijoje dalyvavo ir bylą nagrinėjo Civilinių bylų skyriaus teisėjos – skyriaus pirmininkė Sigita Rudėnaitė ir teisėja Birutė Janavičiūtė.

Generalinė prokuratūra prašė baudžiamąją bylą grąžinti Apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo, nes esą buvo neteisingai pritaikytas baudžiamasis įstatymas, taip pat padaryta esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų.

Prokuroras Saulius Verseckas sakė, kad padarytus pažeidimus ištaisyti galima tik bylą grąžinus iš naujo nagrinėti Apeliaciniam teismui. Aukščiausiajam Teismui buvo pateikti Generalinės prokuratūros, juridinio asmens Darbo partijos atstovo buvusio pirmininko Valentino Mazuronio, Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktoriaus Mariaus Žemgulio, nuteistųjų Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Marinos Liutkevičienės kasaciniai skundai.

Paskutinės instancijos teismas gruodžio pabaigoje paskelbė, kad Darbo partija turėjo būti teisiama „juodosios buhalterijos“ byloje, nepaisant to, kad ji reorganizavosi prieš pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Aukščiausiasis Teismas taip pat paskelbė, kad Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, buvęs jos lyderis Vytautas Gapšys ir buvusi finansininkė Marina Liutkevičienė pagrįstai nuteisti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Jiems skirtos piniginės baudos. Teismas taip pat patvirtino Apeliacinio teismo sprendimą išteisinti juos dėl sukčiavimo.

Rekomenduojami video