Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje įsikurs modernus vakarietiškas „Benedikto turgus"

Jau rudenį Vilniuje duris atvers išskirtinis „Benedikto turgus". Jis bus statomas sostinės gyventojams jau pažįstamoje vietoje - Ukmergės gatvėje, vietoj anksčiau čia veikusios centrinės ūkininkų turgavietės. Naujoji prekyvietė sujungs kokybiško ir socialaus turgaus tradicijas su moderniais prekybininkų bei gero maisto mėgėjų bendruomenių poreikiais. Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybų leidimą.

„Benedikto turgaus" vadovė Jolita Krickė sako, kad pagrindinis naujosios turgavietės išskirtinumas - vakarietiška koncepcija, primenanti Ispanijos, Italijos ar Prancūzijos turgus.

„Norime sukurti tokią atmosferą, kurioje būtų jaučiama europietiška dvasia. Kitose šalyse turgūs net įtraukiami į lankytinų vietų sąrašą, laikomi kultūrinio paveldo dalimi. Tuo tarpu Lietuvoje turgus kol kas laikomas tiesiog apsipirkimo vieta, kurioje galima rasti pigesnių produktų. Tikime, kad maloni aplinka, šiltas aptarnavimas ir, žinoma, kokybiška produkcija pakeis mūsų tautiečių požiūrį į turgų, o atvažiavę užsieniečiai noriai užsuks įsigyti lietuviškų produktų", - kalba J. Krickė.

Anot jos, turgavietėje lankytojams bus siūlomas platus maisto produktų asortimentas, kuriame jie ras ekologiškų, šviežių ir net gurmaniškų prekių. Atsakingai atrinkti pardavėjai užtikrins nepriekaištingą produkcijos kokybę, o nuoširdus bendravimas su kiekvienu pirkėju sukurs jaukią atmosferą. Draugiški santykiai - svarbus vakarietiškos turgavietės bruožas.

Naujojoje turgavietėje planuojama sukurti apie 60 prekybos vietų, kuriose gamintojai galės pasiūlyti tiek aukštos kokybės lietuviškų ūkių produkcijos, tiek gurmaniško skonio maisto iš įvairių pasaulio šalių. Po vienu stogu čia įsikurs mėsos gaminių, šviežios mėsos, daržovių ir vaisių, pieno produkcijos, šviežios ir rūkytos žuvies, konditerijos, bakalėjos prekių, gurmaniškos produkcijos ir kulinarijos bei paruošto maisto prekyvietės. Pasak J. Krickės, siekiant pirkėjams užtikrinti aukščiausią produkcijos kokybę, jau pradėta gamintojų, norinčių prekiauti naujojoje turgavietėje, atranka.

Kadangi „Benedikto turgaus" vietoje anksčiau buvo įsikūrusi centrinė ūkininkų prekyvietė, čia jau yra susiformavusios gilios prekybinės tradicijos.

„Manome, kad vilniečiai greitai pamėgs naująjį turgų, nes daugelis čia lankydavosi ir anksčiau. Dabar ši vieta bus daug modernesnė. Planuojame organizuoti degustacijas, specialius renginius, išskirtinės produkcijos dienas bei kitas aktyvias veiklas visai šeimai. Norime, kad Lietuvos turgus taptų ne tik apsipirkimo, bet ir smagių pokalbių bei receptų dalinimosi vieta", - teigia J. Krickė.

Tai bus turgavietė, kuri pasižymi racionaliu išplanavimu bei patogia infrastruktūra. Jos plotas sieks apie 1 200 kv. m. Šalia pastato bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su maždaug 100 stovėjimo vietų. Planuojama, kad turgus dirbs kiekvieną dieną nuo 9 iki 21 val.

„Benedikto turgaus" statybų darbai prasidės jau kitą mėnesį. Į šį projektą planuojama investuoti apie 2 mln. eurų.

Rekomenduojami video