Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Valstybės parama nedirbančioms nėščiosioms

Iki nėštumo niekur nedirbau. Ar gimus kūdikiui galiu tikėtis kokios nors finansinės valstybės paramos?“ – klausia Irma D. iš Vilniaus r.

Atsako advokatų profesinės bendrijos „Balticlaw Pranckevičius, Valiulis ir partneriai“ advokatas Andrius Pranckevičius.

Pagal galiojančius įstatymus moterys, iki pirmosios nėštumo ir gimdymo atostogų dienos turinčios ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per pastaruosius 24 mėnesius motinystės socialinio draudimo stažą, gauna motinystės išmokas.

Moterims, neturinčioms reikiamo darbo stažo bei neturinčioms teisės gauti motinystės išmokos, suteikiama teisė likus 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos gauti 2 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinę išmoką (76 eurus) bei vienkartinę 11 bazinių socialinių išmokų (418 eurų) dydžio išmoką, kurią valstybė skiria kiekvienam jau gimusiam vaikui.

Be to, vienam iš vaiko tėvų ar turimam vieninteliam iš tėvų, auginančiam vaiką mokslo ar studijų metu ir 12 mėnesių po mokslo ar studijų baigimo, jeigu vienas iš tėvų mokosi profesinio rengimo mokykloje ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų programą ir jeigu asmuo neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos, skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka (152 eurai) per mėnesį. Ši išmoka mokama vaiko priežiūros laikotarpiu nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieneri metai.

Kai vienu metu gimsta du vaikai, vienam iš vaiko tėvų ar turimam vieninteliam iš tėvų skiriama 4 bazinių socialinių išmokų (152 eurų) dydžio išmoka ir ši išmoka mokama nuo vaikų gimimo dienos, iki jiems sukaks 2 metai. Kai vienu metu gimsta daugiau kaip du vaikai, išmokos dydis atitinkamai didinamas 4 bazinių socialinių išmokų (152 euru) dydžiu.

Galiausiai, neturint reikiamo darbo stažo ir, žinoma, neturint teisės gauti vaiko priežiūros išmokos bei nepatenkant į aukščiau nurodomas išimtis, suteikiančias teisę gauti mėnesines išmokas, nepasiturinčios šeimos turi teisę kreiptis dėl socialinės pašalpos suteikimo.

Rekomenduojami video