Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
"Valstiečiai" kviečiasi žemės ūkio ministrą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos posėdis rengiamas reaguojant į ūkininkų, žemės ūkio įmonių vadovų, specialistų, maisto pramonės atstovų bei Lietuvos žemės ūkio tarybos skundus, jog K. Navickas nuo pirmųjų darbo dienų kuria dirbtines kliūtis bendradarbiavimui su mokslo ir žemdirbių bendruomene.

LVŽS frakcija pabrėžia, kad šiuo metu ES valstybės narės intensyviai rengia savo strateginius planus, organizuodamos plačias ir skaidrias konsultacijas su ekonominiais ir socialiniais partneriais. Tuo tarpu ŽŪM tik imituoja konsultacijas ir diskusijas su žemdirbių savivalda.

„Ministras nereaguoja ne tik į žemdirbių organizacijų, bet ir į savo paties sušauktos visuomeninių patarėjų tarybos narių raginimus bendrauti ir bendradarbiauti sprendžiant aktualius klausimus, o ypač tuos, kurių atidėjimas gali turėti labai skaudžių pasekmių ateityje. Įdomu, ar iš tikrųjų ministras supranta savo veiksmų pasekmes?“, – klausia LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Posėdyje taip pat bus aptariama, kodėl ministras nesilaiko Vyriausybės planuose numatytų darbų vykdymo.

„Vyriausybė pripažįsta žemės ūkio modernizavimo, mokslinių ir technologinių inovacijų diegimo būtinybę, akcentuoja atskirties kaime mažinimą, kooperacijos ir gamintojų organizacijų kūrimosi svarbą, bet negi tai tik skambios deklaracijos, kurios su tikrove neturi nieko bendro? Vien tai, kad ŽŪM ministerijos paramos investicijoms modelis neatitinka keliamų tikslų, nedidina ūkių konkurencingumo, nestiprina jų ekonominio, socialinio bei aplinkosauginio tvarumo elementų balanso. Nekuriamas smulkesnių ir stambesnių prekinių ūkių darnaus bendradarbiavimo modelis", – situaciją komentuoja LVŽS frakcijos narys Kęstutis Mažeika.

Frakcijos nuomone, ŽŪM deramai neatstovauja Lietuvos interesų prisitaikant prie klimato kaitos ir poveikio klimatui mažinimo. Nežinia kodėl ignoruojami konstruktyvūs socialinių partnerių pasiūlymai.

Posėdyje taip pat bus kalbama apie tai, kodėl su žemės ūkiu susijusios studijos ir tyrimai užsakomi ne mūsų universitetams ir institutams, bet fondams ir užsienio kompanijoms.

Rekomenduojami video