Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už pustrečios valandos – įspūdingas honoraras?

Biržų rajone uždaromi savivaldybės viešosios bibliotekos filialai. Bibliotekininkės į savo buvusią darbovietę žingsniuoja paskutines dienas.

Rajono kultūros ir meno žmonės žino, ką reiškia organizuoti kokį nors renginį, dar daugiau – į jį pasikviesti svečią. Ne paslaptis, kad kai kurias išlaidas tenka dengti iš savo kišenės.

Šiame kontekste keistai atrodo 2000 eurų honoraras, skirtas vienai aktorei, vakare skaičiusiai poeziją.

Skaitė J. Meko kūrybą

Sausio 23-osios vakarą Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka visuomenę pakvietė į Jono Meko, avangardinio kino kūrėjo, pasaulinio garso menininko, mirties metinių minėjimą ir audioknygos „Semeniškių idilės“ sutiktuves.

Joną Meko asmenybę ir kūrybą pristatė vyriausioji bibliotekininkė Indra Drevinskaitė. Vėliau kalbėjo Biržų savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, tarybos narė Stasė Eitavičienė. Skambėjo biržiečio L. Čiudaro skaitomos idilės.

Kitoje vakaro dalyje Jono Meko kūrybą biržiečiams pristatė aktorė Olita Dautartaitė. Literatūrinėje-muzikinėje programoje „Esu Jūsų maža šakelė“ skambėjo O. Dautartaitės skaitomi Jono Meko dienoraščiai, laiškai, poezija.

Dosnus honoraras

Paaiškėjo, kad už šį pasirodymą Olitai Dautartaitei sumokėtas solidus honoraras.

Šių metų sausio 21 dieną Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė pasirašė sutartį su aktore Olita Dautartaite. Honoraras numatytas už literatūrinio – muzikinio vakaro „Esu Jūsų maža šakelė“, skirto J. Mekui, pravedimą.

Raštiškoje sutartyje numatyta, kad vakaras vyks nuo 17.30 iki 20 valandos savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salėje.

„Užsakovas už sutarties punkte numatytas paslaugų teikėjo paslaugas sumoka atlyginimą 2000 eurų ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo akto pasirašymo ir nuo tos sumos apskaičiuoja, išskaičiuoja ir sumoka 15 eurų gyventojų pajamų mokestį“, - rašoma sutartyje.

Pasklidusi žinia apie solidų honorarą kai kuriuos biržiečius nustebino. Juolab kad nuolat yra teigiama, jog rajono biudžetas yra menkas, dėl to atsisakoma daugybės projektų, numatytų remontų ir kt.

Padaryta klaida?

Biržų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė sakė, kad J. Mekui skirtą projektą 30 procentų finansuoja savivaldybė, 70 procentų – Lietuvos kultūros taryba. Jis dar nesibaigęs.

„Mes nei apsukom, nei apvogėm, nei ką. Ko gero, mūsų pačių neapsižiūrėjimas. Reikėjo sutartyje honorarą išskaidyti dalimis“, - svarstė V. Vorienė.

Direktorė aiškino, kad 2000 eurų O. Dautartaitei sumokėti ne už vieną renginį Biržuose, bet už keturis. Dar jie vyko Pasvalyje, Panevėžyje ir Kaune.

„Mano sąžinė rami, jokios vagystės. Tik atidumo stoka“, - kalbėjo V. Vorienė.

Sumokėta už programos kūrimą ir sklaidą

Vėliau direktorė V. Vorienė raštu atsiuntė paaiškinimus apie šį projektą ir numatytą honorarą.

Projektas „Grįžtantis Jonas Mekas: „Semeniškių idilių“ audioknygos leidyba ir literatūrinės - muzikinės programos parengimas“ susideda iš dviejų dalių: „Semeniškių idilių“ audioknygos leidyba ir O. Dautartaitės programos „Aš esu maža Jūsų šakelė“, skirtos Jono Meko atminimui, sukūrimas ir sklaida Pasvalyje, Panevėžyje, Kaune ir Biržuose 2020 m. sausį.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba (LKT) (6 700 Eur) ir Biržų r. savivaldybė (4 000 Eur).

Į darbų sąmatą įeina: „Semeniškių idilių“ audioknygos įrašymas, honoraras audioknygos įgarsintojui, pakuotės ir dviejų CD dizaino darbai ir leidyba 2019 m. rugsėjo – gruodžio mėn. bei leidinio pristatymas 2020 m. sausį Biržuose ir vasarį Vilniaus Knygų mugėje. Tokia finansavimo sąmata buvo numatyta teikiant paraišką ir patvirtinta LKT pasirašant finansavimo sutartį.

O. Dautartaitei buvo sumokėta 2000 Eur už programos sukūrimą ir sklaidą Pasvalyje, Panevėžyje, Kaune ir Biržuose 2020 m. sausį. Su aktore buvo pasirašytas partnerystės susitarimas, kuris teiktas LKT kartu su paraiška.

Daugiau šiame projekte nenumatytas ir niekam neskirtas joks honoraras. Biblioteka prie projekto rengimo ir įgyvendinimo prisidėjo žmogiškaisiais ištekliais.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video