Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už brangesnius vamzdžius, pirktus pagal specialius reikalavimus, sumokėjo šilumos vartotojai

Vilniuje nuo 2002 m. absoliučios daugumos šilumos trasų sistemų tiekėjas – danų bendrovė „Logstor“, kuri vieninteliu tiekėju tapo į viešųjų pirkimų dokumentus įrašius papildomus, europinį standartą susiaurinančius reikalavimus vamzdžių plieno cheminei sudėčiai ir mechaninėms savybėms, rašo LRT.lt.

Pagal specialiai sukurtus reikalavimus gaminami vamzdžiai yra nuo kelių iki keliasdešimt procentų brangesni nei standartiniai europiniai, o kainos skirtumą sumokėjo šilumos vartotojai. Yra manoma, kad investicijas į vamzdžius perkėlus į sąnaudas, o šias pateikus tuometinei Valstybinei kainų ir energetikos komisijai, buvo perskaičiuojama šilumos kaina vartotojams, skelbia LRT.

LRT Tyrimų skyriaus medžiaga rodo, kad specialūs reikalavimai plieno vamzdžiams atsirado ir iškreipė šilumos vamzdžių tiekimo rinką – čia negalėjo dalyvauti kiti tiekėjai, nors aplink Lietuvą tokius izoliuotus plieno vamzdžius gamina bent penkios gamyklos.

2002 m. Vilniaus šilumos tinklai buvo išnuomoti prancūzų bendrovei „Dalkia“ (vėliau – „Veolia“), kuri bendrovės valdymą iš esmės perleido „Rubicon Group“.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, praktiškai visus penkiolika Vilniaus šilumos tinklų nuomos prancūzams metų su keliomis nežymiomis pertraukomis iki pat dabar vamzdžius tiekė danų bendrovė „Logstor“, turinti atstovybę Kaune.

Rekomenduojami video