Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teismas išteisino bulvaro liepų saugotoją

Šiaulių apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs administracinio nusižengimo bylą pagal administracinėn atsakomybėn patrauktos bulvaro medžių gynėjos Reginos Žemaitės atstovo advokato Sauliaus Dambrausko skundą, panaikino Šiaulių apylinkės teismo nutartį.

Pavojingos veikos neįvykdė

Administracinio nusižengimo teiseną R. Žemaitės atžvilgiu Šiaulių apygardos teismas nutraukė įvertinęs prie apeliacinio skundo pateiktus duomenis, pačios R. Žemaitės paaiškinimus, policijos pareigūnų tarnybiniuose pranešimuose nurodytas aplinkybes, kad moteris nesutiko atsirišti nuo medžio tol, kol nebus priimtas teisingas sprendimas dėl medžių išsaugojimo miesto bulvare.

Iš prie apeliacinio skundo pateiktų duomenų, anot teismo, matyti, jog dėl vykdomų medžių pjovimo darbų, suinteresuota visuomenė buriavosi ne pirmą kartą, reiškė reikalavimus sustabdyti medžių kirtimo darbus, kol bus priimtas teisėtas sprendimas.

Suinteresuota grupė jau gerokai anksčiau buvo kreipusis į Savivaldybės administraciją su skundu–reikalavimu nevykdyti medžių šalinimo darbų neatlikus jų būklės ekspertizės bei nustatyta tvarka neinformavus pareiškėjų. Taip pat minėtu reikalavimu prašyta užtikrinti suinteresuotos visuomenės teisę ir galimybę dalyvauti Projektų pristatyme ir svarstyme.

Teismo nuomone, visuomenė turėjo teisę iš Savivaldybės reikalauti informacijos apie ketinamų iškirsti medžių būklę, prašyti atlikti kirstinų medžių būklės ekspertizę.

Pagal bylos medžiagą, į suinteresuotos visuomenės grupės pateiktus reikalavimus nebuvo reaguojama. Todėl teismas sutiko su apeliacinio skundo argumentais, kad R. Žemaitė buvo įsitikinusi, jog savo veiksmais siekia visuomenei naudingo rezultato – vykdo Želdynų įstatyme įtvirtintą nuostatą, jog fiziniai ir juridiniai asmenys neturi leisti neteisėtų veiksmų ar neveikimo, jeigu dėl to želdynai ir želdiniai galėtų būti sunaikinti ar pažeisti, tad neleido iškirsti dar likusių liepų.

Teismas, įvertinęs incidentą, kurio metu nebuvo paklūsta policijos pareigūnų reikalavimams, R. Žemaitės veikoje nerado kaltės. Moters nepaklusimas, teismo nuomone, buvo sutelktas ne į pavojingos veikos padarymą, o į medžių išsaugojimą nuo iškirtimo, kol bus išsiaiškinta jų būklė.

Nesant R. Žemaitės veikoje būtinojo subjektyviojo požymio – kaltės, pirmosios instancijos teismo nutartis panaikinta. Ji įsiteisėjo paskelbimo dieną ir yra neskundžiama.

Paskyrė baudą

Šiaulių apylinkės teismas 34 metų R. Žemaitei už administracinio nusižengimo padarymą spalio 23 dieną skyrė 90 eurų baudą.

Šiaulietė šių metų rugsėjo 26 dieną, prieš 10 valandą ryto, Šiaulių Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare, kur buvo vykdomi medžio kirtimo darbai, buvo prisirišusi prie medžio ir nevykdė policijos pareigūnų nurodymų atsirišti, sakė, kad neatsiriš tol, kol bus priimtas teisingas sprendimas dėl medžių išsaugojimo miesto bulvare.

R. Žemaitė paaiškinime policijai nurodė tenorėjusi išsaugoti medį miesto bulvare.

Teisme moteris teigė nesigailinti padariusi nusižengimą, tik gailisi, kad kitą rytą neatėjo ir vėl neprisirišo prie medžio, nes kitą dieną medžius nupjovė.

Laukia dar vienos nutarties

Šis policija ir teismais pasibaigęs bulvaro medžių sergėtojos piketas nėra vienintelis. Sausio 3 dieną Šiaulių apylinkės teismas skelbs ir dar vieną nutartį dėl R. Žemaitės savito bandymo apsaugoti bulvaro liepas.

Praėjus kelioms savaitėms po pirmo incidento R. Žemaitė prisirakino prie kitos bulvaro liepos. Medžių gynėją policijos pareigūnams teko atrakinti jėga.

 

www.skrastas.lt

Rekomenduojami video