Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stringa ūkininkų parduotuvių steigimas: sulaukta vos kelių paraiškų gauti paramą

Bliūkšta Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) užmojai remti ūkininkų produktais prekiaujančių parduotuvėlių kūrimąsi. Nors šiemet skirta beveik 3 milijonai eurų vadinamosioms trumposioms maisto tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti, kol kas sulaukta vos kelių paraiškų gauti tokią paramą.

Ministerija dar kartą pratęsė paraiškų priėmimo terminą iki gegužės trečiosios. Vienam projektui parama gali siekti iki 120 tūkst. eurų, tačiau reikalaujama, kad pareiškėjas teiktų paraišką kartu su partneriu, – tai yra, ūkininkai, gamintojai, prekiautojai turi jungtis į grupę ir bendradarbiauti.

Ekologiškos daržovės iš tėvų ūkio Ukmergės rajone, kiti produktai dar iš penkių ekologinių ūkių tiesiai atvežami į parduotuvę vienoje Vilniaus turgavietėje. Ūkininkai ir ekologiškos produkcijos pardavėjai, kurie ir pateikė paraišką, yra tapę partneriais, kad gautų paramą.

„Projekto tikslas yra sujungti ir mokyti, skatinti jungtis užsiimančius prekyba žmones ir ūkininkus, ir dirbti kartu. Investicijos kiekvieno partnerio yra atskirai, nėra bendras turtas kiekvienas nusiperka savo. Tiktai tos investicijos bus panaudotos bendram labui“, – sako Jūratė Baršaukienė, „Ekomarket“ bendraturtė.

Iš projektui skirtos 120 tūkstančių eurų paramos įsigyta modernios vitrinos naujai kuriamai krautuvėlei, automobilis produkcijai vežioti, ūkininkai savo ruožtu pirko įrankių ir talpų daržovėms rauginti. Kompensuojama 60 procentų patirtų išlaidų. Už konsultantų paslaugas visai nereikia mokėti.

Žemės ūkio ministerija remia ūkininkų parduotuvėlių steigimą. Šiemet skirta beveik 3 milijonai eurų vadinamosioms trumposioms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti, maksimalią paramą galėtų gauti 24 pareiškėjai, tačiau sulaukta vos kelių paraiškų. Tad paraiškų priėmimas pratęstas iki gegužės trečiosios, supaprastinti reikalavimai.

„Pirmiausia – supaprastinta pati paramos paraiška, pateikimas. Verslo plano kaip atskiro dokumento teikti nebereikia, verslo plano dalis yra integruota į paraišką. Be to, sumažinti atrankos balai“, – teigia Alma Valskytė, Nacionalinės mokėjimo agentūros patarėja.

„Norim padrąsinti, paskatinti tiek gamintojus, tiek perdirbėjus susirasti partnerį, reikalingas bent vienas partneris, ir teikti paraiškas  trumpoms maisto tiekimo grandinėms kurti. Pagrindinė grandinės idėja yra, kad būtų sukurta bent viena prekybos vieta prekiauti  ūkininkų užauginta produkcija“, – sako Darius Liutikas, žemės ūkio viceministras.

Anot viceministro, nepavykus šį kartą surinkti paraiškų, lėšos liks trumpoms maisto grandinėms skatinti, – kitas paraiškų rinkimas – liepą.

„Reikia  tokio patrauklaus sprendimo, kad ta programa  pasidarytų  žemdirbių norima, nes, pripažinkime tai, kad  kitose programose ūkininkai noriai dalyvauja, ir pareiškėjų yra daugiau nei pinigų. Tai parodo, kad ne tik ši priemonė nepatraukli, bet apskritai, kooperavimosi sąlygos nėra palankios“, – teigia Vytautas Buivydas, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas.

 

Salomėja Pranaitienė, Loreta Mačiulienė

Rekomenduojami video