Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Sodra" duoda laiko PSD skolininkams

Valstybinis socialinio draudimo fondas (VSDF, "Sodra") skelbia laikinai, bent vieną mėnesį, nevykdysianti skolų išieškojimo iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos nesumokėjusių Lietuvos piliečių. Pasak "Sodros", sausį paskelbtas perspėjimas dėl išieškojimo davė rezultatų ir per mėnesį leido surinkti dalį įmokų.

Kaip teigė "Sodros" direktorius Mindaugas Sinkevičius, bent 50 tūkst. asmenų suskubo imtis veiksmų, dalis jų sumokėjo įmokas.

"Turime apie 250 tūkst. asmenų, kurie skolingi sveikatos draudimo įmokas, mes matome gana ženklų pokytį per mėnesį laiko. Iki gruodžio 31 d. tokių prievolininkų buvo apie 300 tūkst. Už juos niekas nemokėjo, arba jie patys nemokėjo, nors buvo nuolatiniai Lietuvos gyventojai. 30 tūkst. asmenų patys sumokėjo ir per sausio mėnesį gavome apie 3 mln. eurų sveikatos draudimo įmokų", - Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje penktadienį sakė M. Sinkevičius.

Pasak "Sodros" direktoriaus, dar apie 20 tūkst. žmonių pateikė formas, kad jie buvo drausti kitoje Europos Sąjungos (ES) šalyje, arba deklaravo savo išvykimą. Kol kas tie dokumentai apdorojami, išieškojimo sankcijos nebus taikomos. Tuomet, veikiausiai po vasario, visuomenė bus informuota, ar prasidės išieškojimas iš tų asmenų, kurie nepateikė duomenų.

"Sodra" ragina gyventojus deklaruoti savo išvykimą tą pačią dieną, kai išvyksta, nes atgaline data deklaravimas negalioja.

Rekomenduojami video