Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rinkoje išplatinti kukurūzų ir ryžių dribsniai su nenurodytais alergenais

Itališkų kukurūzų ir ryžių dribsnių be glitimo "Flakes & Fibre" įsigijusius vartotojus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja, kad jų ženklinimo etiketėje nenurodytas alergenas - soja. Ši informacija ypač aktuali sojos produktams alergiškiems žmonėms.

Informaciją apie nesaugų produktą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF). Švedijos atsakingos institucijos inicijuotame pranešime nurodyta, kad šie dribsniai (gamintojas "Molino Nicoli", Italija, partijos Nr. 17032018, geriausi iki 2018-03-17, sufasuoti po 300 g) išplatinti Suomijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Lietuvoje.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsdami pradėjo tyrimą. Nustatyta, kad 16 vnt. šių kukurūzų ir ryžių dribsnių į Lietuvą įvežė ir išplatino UAB "Vilandra" (Minsko pl. 55, Kuprioniškių k., Vilniaus r.).

Įmonė įpareigota nedelsiant surinkti iš gavėjų kukurūzų ir ryžių dribsnių be glitimo "Flakes & Fibre" partiją bei informuoti apie juos vartotojus.

Vartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius, nepilnai paženklintus dribsnius prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Rekomenduojami video