Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Restoranai ir barai: vieni jau atsidarys, o kiti lauks šiltesnių orų ir vakcinų

Nuo kitos savaitės leista dirbti maitinimo įstaigoms, jos klientus jau galės priimti atvirose erdvėse. Restoranų ir kavinių atstovai džiaugiasi šiuo sprendimu, bet siūlo Vyriausybei pagalvoti apie prioritetinį darbuotojų vakcinavimą. Tuo metu barų atstovai piktinasi darbo laiko ribojimais.

Ketvirtadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo leista su tam tikrai apribojimais dirbti viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms ir barams. Vis dėlto ne visi džiaugiasi tokiu atlaisvinimu.

Veikti leidžia, bet laiką riboja

Vilniaus naktinio aljanso pirmininkas Markas Adamas Haroldas stebėjosi, kad valdžia su barų atstovais nediskutavo apie atidarymą ir esą su jais nepasitarusi nusprendė taikyti laiko apribojimo priemonę – leisti dirbti tik iki 21 val.

„Juk jau matome kitų šalių pavyzdžių, kad ši priemonė nepasitvirtino, keista, kad ją norima taikyti Lietuvoje. Juk mes siūlėme leisti veikti barams neribojant jų darbo laiko. Atitinkamos institucijos juk gali mus tikrinti, bausti ar uždaryti tuos barus, kurie pažeidžia taisykles. O dabar iš karto valdžia pasirinko uždaryti mus visus 21 val.“, – sakė Vilniaus naktinio aljanso pirmininkas.

Anot jo, neteisinga, kad valdžia pati sugalvoja ir priima sprendimus su niekuo nepasitarusi. „Dabar nežinome, kuo šis sprendimas yra pagrįstas, klausėme, rašėme laiškus, tačiau iki šiol dar negavome atsakymų.

Tačiau viešojoje erdvėje matome premjerės I. Šimonytės pasisakymus, kad žmonėms po dviejų alaus bokalų bus sunku prisiminti saugumą ir karantino taisykles. Toks požiūris mus šokiravo, jis įžeidžia ir mus, ir mūsų lankytojus. Juk barų savininkai ir darbuotojai yra pasiruošę elgtis atsakingai. Jie tikrai nenorėtų rizikuoti gauti baudas ar būti uždaryti, nes nesilaikė karantino taisyklių. Man asmeniškai po dviejų alaus nesunku prisiminti saugaus atstumo taisykles ir gerbti darbuotojų nurodymus“, – piktinosi M. A. Haroldas.

Anot jo, juk žmonės supranta, kad reikia gerbti taisykles ir elgtis atsakingai. Vilniaus naktinio aljanso pirmininko teigimu, sprendimas visus klientus 21 val. išmesti iš barų į gatvę atneštų daugiau žalos nei naudos.

„Tokiu atveju žmonės skubės iki 21 val. išgerti kuo daugiau alkoholio iki baro uždarymo. Tada jie visi kartu bus išmesti į gatvę. Dalis jų eis namo, o kiti susibūrę ir nesilaikydami karantino taisyklių eis vakarėlį pratęsti namuose. Tad tikrai nematome įrodymų, kad apriboti barų veiklą yra gera idėja, netgi priešingai – tai yra labai bloga idėja“, – sakė M. A. Haroldas.

Džiaugiasi leidimu dirbti, tačiau atsidarys ne visi

„Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis džiaugėsi valdžios sprendimu leisti jau kitą savaitę maitinimo įstaigoms lauke priimti klientus. „Šį sprendimą vertiname labai teigiamai ir kitą savaitę pradėsime jau dirbti, lauksime klientų lauko erdvėse. O numatytos taisyklės ar darbo laiko ribojimas mums netrukdo, juk turime nuo kažko pradėti“, – sakė įmonės vadovas.

Mažųjų viešojo maitinimo įstaigų asociacijos įkūrėjas, virtuvės šefas Liutauras Čeprackas irgi džiaugėsi, kad maitinimo įstaigoms bus leidžiama dirbti, tačiau siūlė valdžiai pagalvoti ir apie šio sektoriaus darbuotojų prioritetinį vakcinavimą.

„Juk prievolę testuotis mes turime, tačiau privilegijos gauti vakciną neturime. Be to, visada tokie sprendimai pas mus priimami staiga. Abejoju, kad vis suspės atsidaryti jau kitą savaitę. Taip pat nežinau, ar labai daug atsiras norinčių valgyti lauke, esant 7 laipsniams šilumos ir dar kai lyja lietus. Dauguma restoranų lauks gegužės mėnesio ir šiltesnių orų, ne visi skubės atsidaryti. Apskritai dar turės praeiti šiek tiek laiko, kol žmonės pradės vaikščioti į restoranus ir kavines. Tačiau neabejoju, kad jaunimas nuguls mėgstamus barus ir gers alų.

Tačiau restoranams nuo to nebus geriau. Juos varžys reikalavimai sodinti prie staliukų po du žmones ir laikytis atstumų“, – sakė L. Čeprackas.

Vis tik asociacijos atstovas džiaugiasi, kad nepaisant augančių užsikrėtimų skaičiui valdžia ryžosi maitinimo įstaigoms pradėti veikti. „Žiūrint į užsikrėtimų skaičius jau galvojome, kad per visą vasarą negalėsime atsidaryti“, – teigė L. Čeprackas.

Vyriausybės sprendimai

Ketvirtadienį Vyriausybė nusprendė, kad kad maitinimo vietos veiklą galėtų pradėti nuo balandžio 22 dienos. Planuojama leisti veikti viešojo maitinimo įstaigoms – restoranams, kavinėms, barams, tačiau tik nuo 7 iki 21 val. Užsisakytas maistas ir gėrimai galėtų būti vartojami tik prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir tik po ne daugiau nei du asmenis, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.Rekomenduojami video