Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Karbauskis: įdomu būtų sužinoti, kokie politikai perkėlė žemes prie Vilniaus

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad Seimas sudarys laikinąją tyrimo komisiją, kuri ištirs padėtį žemės ūkyje.

„Mes to tyrimo norėjome ir jo nebuvo dėl to, kad mūsų opozicija jo nepalaikė, o viešoje erdvėje visą laiką eskaluojama visiškai atvirkščiai, teigiama, kad mes nenorėjome tyrimo. Tai šitoje situacijoje tikrai balsuosime ir, tikiuosi, priimsime šitą sprendimą. Tikriausia bus sprendimas sudaryti visiškai atskirą komisiją, ne Kaimo reikalų komiteto sudėtyje, nes Kaimo reikalų komitete opozicija užblokuos šitą sprendimą, mes tai žinome“, - antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Siūloma ištirti ir įvertinti, kaip kito žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reguliavimas 1991-2016 metais.

R. Karbauskis mano, kad komisijai reikėtų ištirti visą šį laikotarpį ir pasidomėti, pavyzdžiui, kaip vyko žemės perkėlimas.

„Tikriausia daugeliui būtų įdomu sužinoti, kodėl politikai ir kiti asmenys galėjo kilotis žemes iš kažkokių užkampių Lietuvos prie Vilniaus, tos žemės brangdavo tūkstančius kartų. Tie dalykai irgi įdomūs visuomenei, ir aš manau, į tai bus atsakyta“, - sakė R. Karbauskis.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad dėl žemės ūkio tyrimo reikia padėti galutinį tašką.

„Opozicija labai norėjo, kad tas tyrimas būtų. Matyt, reikia pritarti, tašką galutinį padėti. Kiek aistrų virė, reikia, nereikia komisijos. Dabar, kaip suprantu, valdančiosios frakcijos apsisprendė, kad reikia“, - žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Premjero nuomone, jeigu jau tirti konceptualiai, tai reikia pasižiūrėti ir ištirti visą laikotarpį.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas 36 parlamentarų grupės vardu Seimui antradienį planuoja pateikti siūlymą ištirti padėtį žemės ūkio sektoriuje. Tokį tyrimą siūloma pavesti atlikti Seimo Kaimo reikalų komitetui.

Jeigu Seimas pritartų, toks tyrimas užtruktų apie metus, nes siūloma tyrimą atlikti bei išvadą pateikti Seimui iki 2019 m. spalio 1 d.

Tarp tyrimą inicijuojančių parlamentarų yra „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, Seimo nariai Bronius Markauskas, Arvydas Nekrošius, Andriejus Stančikas, Agnė Širinskienė, Vytautas Bakas, Viktoras Rinkevičius, Stasys Jakeliūnas ir kiti.

Rekomenduojami video