Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pragyvenimui pasirinko retus gyvūnus, panašius į meškinus

Egzotiškus mėsinius galvijus auginančiam Algirdui Salykliui naujas ūkininkavimo etapas prasidėjo, kai ūkyje atsirado pažangi pašarų ruošimo technika.

Galovėjai prikrečia pokštų

Lazdijų rajone įkurtame kauniečio A.Salyklio ekologiniame ūkyje ganosi į meškinus panašių galovėjų banda, kurios pagrindas – apie 40 motininių karvių. Tai – viena seniausių mėsinių galvijų veislių, kuri išvesta Škotijoje. Ūkininkams juos paranku auginti, nes šie egzotiški galvijai yra ištvermingi, gali gyventi pusiau laukinėmis sąlygomis, nebijo šalčio.

Jiems užtenka pavėsinės, kuri labiau reikalinga vasarą apsisaugoti nuo kepinančios saulės. „Galovėjus atsivežiau iš Vokietijos prieš 13 metų. Draugai ir pažįstami iš pradžių negalėjo patikėti, kad tuo užsiimu, o man tai tapo labai įdomu. Šie galvijai yra nelepūs ir taikūs, bet iškrečia pokštų. Štai kartą jaučiai buvo pabėgę iš miško, net policijai teko pranešti. Jau manėme, kad jų nebematysime, bet visi sugrįžo atgal“, – šypsojosi ūkininkas.

Vargo be technikos

A.Salyklis prisipažino, kad ilgą laiką jį labiausiai vargino pašarų ruošimas, nes neturėjo reikiamos technikos. Jai įsigyti stigo lėšų. „Techniką tekdavo nuomotis. Vargo buvo nemažai, nervai nebelaikydavo, kai tekdavo pašarų ritinius ir rankomis ridenti, su lengvuoju automobiliu tampyti.

Atrodydavo, kad prapulsiu“, – sudėtingą laikotarpį prisiminė galvijų augintojas. Situacija ūkyje kardinaliai pasikeitė, kai ūkininkas pasinaudojo KPP parama. Gavęs ją ūkininkas nusipirko modernų daugiafunkcinį traktorių su frontaliniu krautuvu, šienapjovę, rulonų vyniotuvą bei didelę priekabą paruoštam pašarui vežti. „Dabar viską galima pasidaryti savo jėgomis.

Patinka prekyba turgeliuose

A. Salyklis turi įsirengęs mėsos išpjaustymo cechą, tad gali greitai paruošti kokybiškos produkcijos. Ūkininkas tvirtino, kad galovėjų mėsą pirkėjai greitai išgraibsto. Jis prisiminė, kad veiklos pradžioje net neužtekdavo galvijienos jos mėgėjams. Tačiau vėliau retų mėsinių galvijų ūkių padaugėjo, atsirado konkurencija ir tiesioginė prekyba iš ūkio pradėjo mažėti.

„Tada nusprendžiau prekiauti Vilniaus ir Kauno mobiliuosiuose ūkininkų turgeliuose. Tai pasiteisino. Čia smagu dirbti ir su pirkėjais pabendrauti. Mūsų produkciją žmonės giria, mes stengiamės ją pateikti labai kokybišką“, – aiškino jis. Ūkininkas stengiasi skersti tik jaunus – 17–18 mėnesių amžiaus – jautukus.

Pagrindinė ūkio produkcija – žalia mėsa, tačiau jo šeimininkas eksperimentuoja ir svečius pavaišina savo pagamintais delikatesais.

Rekomenduojami video