Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmasis toks laukas Lietuvoje – čia žmonės gali išbarstyti mirusiųjų pelenus

Lietuvoje nuo šiol galima mirusiojo pelenus laidoti ne tik į žemę ar kolumbariumą, bet ir išbarstyti ant žemės. Mat jau yra pirmasis tokioms apeigoms skirtas žemės plotas. Ir jis – Vilniaus Liepynės kapinėse.

Tiesa, nors čia savo artimųjų pelenus gali barstyti kas nori ir kada nori, valdininkai suka galvas, kaip reiks šį unikalų kapinių sklypą prižiūrėti. O kunigai iš viso nesupranta, kam reikėjo skirti tokį žemės sklypą. Liepynės kapinėse artimųjų kapus lankančius žmones pasitinka lentelė su užrašu, kad šioje vietoje jau galima išbarstyti mirusiųjų pelenus. Rodydamas erdvios svetainės dydžio vietą, kapines prižiūrinčios įmonės atstovas Audrius paaiškina, kaip tai bus daroma.

„Yra įforminamas laidojimas, tik nenurodant vietos, o nurodant pelenų barstymo lauką. Tiesiog beriama į žolę ir viskas. O žiemą galvosim, kaip tą daryti, nes vėl gi nėra jokių aprašymų, kaip elgtis.“, – sako „Labradoro“ projektų vadovas Audrius Džiovelis. Kaip elgtis nežino ne tik kapines prižiūrinti įmonė, dar labiau pečiais gūžčioja leidimą pelenų barstymo laukui įrengti davusi Vilniaus savivaldybė. Tiesa, ar žino valdininkai, kaip elgtis su pelenais, ar ne, tačiau jau yra gautas pirmas prašymas šioje vietoje išbarstyti savo artimojo pelenus. Ir tai bus padaryta vos sužels žolė. O vėliau vieta, kaip aiškina valdininkė, bus tvarkoma pagal aplinkybes. Dėl to per daug galvos ir nesukama.

„Yra įforminamas laidojimas, tik nenurodant vietos, o nurodant pelenų barstymo lauką. Tiesiog beriama į žolę ir viskas. O žiemą galvosim, kaip tą daryti, nes vėl gi nėra jokių aprašymų, kaip elgtis.“, – sako „Labradoro“ projektų vadovas Audrius Džiovelis.

Kaip elgtis nežino ne tik kapines prižiūrinti įmonė, dar labiau pečiais gūžčioja leidimą pelenų barstymo laukui įrengti davusi Vilniaus savivaldybė. Tiesa, ar žino valdininkai, kaip elgtis su pelenais, ar ne, tačiau jau yra gautas pirmas prašymas šioje vietoje išbarstyti savo artimojo pelenus. Ir tai bus padaryta vos sužels žolė. O vėliau vieta, kaip aiškina valdininkė, bus tvarkoma pagal aplinkybes. Dėl to per daug galvos ir nesukama.

 „Užsėjome naujai žolelę, ir ji bus pjaunama. Ir tiek“, – teigia savivaldybės atstovė Judita Nauskuvienė. Nors pabrėžia, kad pelenų vietoje sniegas nebus valomas: „Na, yra vieta, pasibarstys sniege. Vis tiek pašąla būna atodrėkiai, vis tiek tai nusės į žemę. Kad ir ant žolės, lietutis palis ir nulis tuos pelenus. Nereikia įsivaizduoti kad per dieną mes ten dešimt urnų išbarstome. Šiai dienai jeigu bus per metus porą urnelių, tai ten tikrai tie pelenai dings, ir mes tikrai nesuprasime kur.“

Tokiai palaikų laidojimo vietai kategoriškai prieštarauja dvasininkija.

Edita Vežbickaitė

Rekomenduojami video