Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

Šiukšlės Kėdainiuose tampa neišsemiama tema. Neišsemiama, kaip ir pačios šiukšlės, su kurių išvežimu niekaip nesusitvarko Vilniaus atliekų išvežimo įmonė UAB „VSA“. Jau seniai visiems žinoma, kad gyventojų ir savivaldybės netenkina komunalinių atliekų išvežimo tvarka, tačiau maža to, įmonės darbuotojai, akylų gyventojų teigimu, nuolatos nesaugo miesto infrastruktūros ir važinėja šaligatviais bei dviračių takais. Galiausiai paaiškėjo, kad įmonė netinkamai vykdo ir gyvūnų augintinių ekskrementų šiukšlių dėžių ištuštinimą.

Ilgą laiką sausakimša

Ar gali kas labiau sugadinti dieną, nei koja įmintas šuniuko „reikaliukas“, paliktas žolėje? Šviečiame visuomenę, kad susirinktų, kas lieka po augintinių, žmonės jau įprato nešiotis maišelius, ir dažnu atveju susirenka augintinių paliekamas dovanėles. O štai kai ateina laikas švariai ir civilizuotai tos dovanėlės atsikratyti, pasirodo, kad nėra kaip, nes gyvūnų ekskrementų šiukšliadėžės – sausakimšos.

Socialinėje erdvėje kraštiečiai piktinasi, kad ne tik specialios šiukšliadėžės būna pilnutėlės, bet neretai ir maišiukai su turiniu mėtos ant žolės aplinkui jas. Taip ir lieki prie konteinerio su maišeliu, pilnu ekskrementų. Ir ką tuomet? Neštis namo? Mesti į bendrą komunalinių atliekų konteinerį?

Pasigirdo net absurdiškų siūlymų, kad patys gyventojai galėtų tuos konteinerius sutvarkyti. Tačiau jeigu gyventojai moka mokesčius, jie tikisi gauti ir kokybiškas paslaugas.

Nevykdo įsipareigojimų?

„Kėdainių mieste yra pastatytos 34 dėžės, skirtos šunų ekskrementams. Jos išdėstytos prie daugiabučių namų rajonų.

Už jų priežiūrą ir aptarnavimą yra atsakinga UAB „VSA Vilnius“. Pagal sutartį ši bendrovė atliekas turi surinkti ir išvežti 2 kartus per savaitę nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos ir  vieną kartą per savaitę nuo lapkričio 1 iki kovo 31 dienos“, – komentavo miesto seniūnijos specialistė Kristina Staniukaitienė.

Tačiau gyventojai, kas dieną vedžiojantys šunelius, teigia, kad konteineriai jau ne pirmą savaitę stovi pilni, tad peršasi vienintelė išvada – įmonė eilinį kartą nesugeba tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video