Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nusilpęs kraujas – vasarą dažna problema

Praėjusią savaitę į Tauragės pilies aikštę atvykęs Nacionalinis kraujo centras džiūgauja – susirinko gausus būrys geradarių. Tačiau reikia pastebėti, kad šiuo laikotarpiu ir nemažai norinčių aukoti, to padaryti negalėjo.

Nacionalinis kraujo centras (NEC) į Tauragę atvyksta bemaž kiekvieną mėnesį. Šaltesniu metų laiku medikai įrangą talpina Tauragės švč. Trejybės parapijos namuose. O lepinant puikiam orui, traukia į viešumą ir praėjusią savaitę įsikūrė Pilies aikštėje. Toks viešumas patraukė daugybės žmonių dėmesį ir prie NEC palapinės rikiavosi eilė.

Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo Bendrosios praktikos slaugytoja–donorystės koordinatorė Indrė Stašinskienė pasakojo, kad iš viso kraują norinčių duoti žmonių atsirado net 95. Iš jų 25 – dar nė karto nebuvo donorais. Tačiau reikia žinoti, kad čia pat vietoje medikai dar prieš paimant kraują nustato hemoglobino kiekį ir pagal tai nusprendžia, ar kraujas bus tinkamas. Tad šįkart iš 95 norėjusių duoti kraujo, 80 žmonių tapo donorais. 15-ai asmenų nustatytas per žemas hemoglobino kiekis.

– Vasarą tai gana dažna problema. Yra šilta, mažiau norisi valgyti, daugiau geriama skysčių. Todėl ir hemoglobino trūkumas pastebimas gan dažnai. Bet reikia pasidžiaugti, kad žmonės tokiu būdu nemokamus kraujo tyrimus gavo. Tad žinodami, jog kraujas yra pasilpęs, galės imtis priemonių, – dėstė I.Stašinskienė.

Verta paminėti, kad donorais tapti negali ir per mažą svorį turintys žmonės – sveriantys mažiau nei 50 kg.

Nors dalis norėjusių tapti donorais to padaryti negalėjo, ši akcija laikoma labai sėkminga. NEC atstovės aiškinimu, esant geriems orams viešose vietose medikai gali padirbėti ilgiau, yra labiau pastebimi. Jei parapijos namuose dirbama dažniausiai iki 15 val., tai Pilies aikštėje užsibūta net iki 17 val. I.Stašinskienės nuomone, artėjant darbo pabaigai dirbantiems lengviau išsiprašyti kiek anksčiau ir atvykti į NEC palapinę. Netrūksta ir tokių, kurie palapinę pastebi vaikštinėdami savo atostogų metu.

– Užsibūti dar ilgiau mes nebegalime. Mūsų darbuotojai į kiekvieną miestą vyksta kaip čigonų taboras, tad baigę darbą nemažai užtrunka susipakuoti įrangą, palapinę. Grįžus į būstinę dar reikia suruošti mėginius, juos išsiųsti į Vilniaus laboratoriją tyrimams. Mums labai svarbus donorų grįžtamumas, todėl jau kuris laikas kryptingai dirbame, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Indrė Stašinskienė.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video