Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Norėjo 10 000 eurų – gavo šešerius metus nelaisvės

Klaipėdos apygardos teismas už turto prievartavimą ir plėšimą panaudojant smurtą bei neteisėtai atimant laisvę, taip pat už didelės vertės svetimo turto pagrobimą palangiškiams Romualdui Adomaičiui (40 m.) ir Povilui Janušoniui (30 m.) skyrė laisvės atėmimo bausmes. Pirmajam – 6 su puse metų, o antrajam – metais trumpiau.

Nutarė apiplėšti

Kaip pranešė Klaipėdos apygardos teismo pirmininko padėjėja Laima Domarkienė, teismas nustatė, kad praėjusių metų liepą kaltinamieji kartu su bendrininku Domantu Daukšu (36 m.), kuris šiuo metu slapstosi – paskelbta jo paieška, o byla išskirta į atskirą, pažįstamą palangiškį Žilviną B. (30 m.) apgaule nuvežė į mišką, reikalavo 10 000 eurų. Vėliau, auką pririšę prie medžio, nuvažiavo į šio namus ir apvogė.

Apiplėšti ar iškaulyti iš seno pažįstamo pinigų R. Adomaičiui, pravarde Romčikas, mintis kilo tuomet, kai grįžęs iš Anglijos Žilvinas B.  ėmė puikuotis prabangiu automobiliu, firminiais rūbais, aukso grandinėmis, brangiais laikrodžiais. Matydamas tokius turtus iš pradžių Romčikas paprašė Žilvino B. paskolinti 5000 eurų, tačiau šis nesutiko. Tuomet R. Adomaitis nutarė pinigus išgauti grasinimais ir jėga. Savo tikslui įgyvendinti į talką pasikvietė P. Janušonį ir D. Daukšą.

Pririšo prie medžio

Pernai liepos 30-ąją Romčikas Žilvinui B. pasiūlė aptarti neva verslo planą. Nieko bloga neįtardamas Žilvinas B. sėdo į D. Daukšo vairuojamą automobilį – mat būsimieji „verslininkai“ sakė apie „verslo reikalus“ ramiai pasišnekėsią vienoje Šventosios kavinėje.

Tačiau „aptarimas“ baigėsi miške. Supratęs, kad pakliuvo į pasalą Žilvinas B. dar bandė bėgti, bet Romčikas vyrą pasivijo, pargriovė ir ėmė smaugti. Kai aukai aptemo sąmonė ir vyras nebegalėjo priešintis, R. Adomaitis kartu su P. Janušoniu lipnia juosta surišo Žilvinui B. rankas bei kojas ir pririšo prie medžio. Plėšikai auką miške išlaikė iki sutemų: vis reikalavo 10 000 eurų. Galų gale trijulė iškraustė Žilvino B. kišenes, pasiėmė jo buto raktus, dokumentus, firminius akinius nuo saulės, piniginę. Tuomet Romčikas su D. Daukšu nuvažiavo į Palangą, į Žilvino B. butą, iš kurio pagrobė pinigus, brangių alkoholinių gėrimų kolekciją, keletą prabangių vardinių rankinių laikrodžių, kvepalus, auksinę daugiau nei 3000 eurų vertės grandinėlę, daugiau nei 2000 eurų vertės odinį krepšį „Dolce&Gabbana“. Po to, kai plėšikai susižėrė tai, ko jiems reikėjo, buvo duota komanda P. Janušoniui, kuris miške buvo paliktas saugoti Žilviną B., auką paleisti.

Bandė ir tartis

Atgavęs laisvę palangiškis dar bandė gražiuoju tartis su reketininkais, kad šie grąžintų pagrobtus pinigus ir daiktus, tačiau Romčikas pareiškė, kad viskas bus atiduota kitiems asmenims už kažkokias skolas. Be to, plėšikas pagrasino Žilvinui B., kad jei šis kreipsis į policiją, tai bus tik dar blogiau.

Laimė, Žilvinas B. grasinimų nepabūgo ir į pareigūnus kreipėsi. Kriminalistai greitai išsiaiškino, kad plėšikai apsistojo vienoje Kretingos rajono kaimo sodyboje. Tačiau atvykus jų sulaikyti, ten buvo rastas tik D. Daukšo automobilis ir ištuštinti pagrobtų gėrimų buteliai.

Bėdos nesibaigė

Neužilgo R. Adomaitį sučiupo Vilniaus policija – vyras buvo suimtas sostinėje. Pas Romčiką rasta ne tik iš Žilvino B. buto pagrobtų daiktų, bet ir psichotropinių vaistų.

Beje, derėtų priminti, jog, kol vyko ikiteisminis tyrimas, viename Palangos restorane Žilvinas B. ir vėl buvo užpultas ir sumuštas. Buvo įtarta, kad tai galėjo būti Romčiko kerštas už tai, kad palangiškis pasiskundė policijai.

Užpuolikus pareigūnams pavyko išsiaiškinti, tačiau teisme nebuvo įrodyta, kad R. Adomaitis čia prikišo nagus.

Dar bandė išsisukti

Teisme R. Adomaitis patvirtino, kad ėmėsi neteisėtų ir neleistinų veiksmų, tačiau neprisipažino prievartavęs palangiškio turtą. Pagal R. Adomaičio versiją, Žilvinas B. turėjo atlyginti už tai, kad jo nurodytu adresu užsienyje buvo išsiųsti dviejų asmenų dokumentai įdarbinimui, tačiau dokumentais buvo pasinaudota išsinuomojant prabangius automobilius ir jų negrąžinant.

Kaltės, ginčydamas jam pareikštus kaltinimus, bandė išsiginti ir P. Janušonis, tačiau teismas konstatavo, kad netikėti nukentėjusiojo parodymais neturi pagrindo.

Įvertinęs byloje esančių ir nustatytų įrodymų visumą teismas konstatavo, kad „abiejų kaltinamųjų kaltė prievartavus ir plėšimo būdu pagrobus nukentėjusiajam priklausantį turtą, panaudojus fizinį smurtą ir neteisėtai atėmus laisvę, įrodyta“.

Skiriant bausmes akcentuota, kad nusikaltimai, iš kurių turto prievartavimas ir svetimo didelės vertės turto pagrobimas yra traktuojami kaip sunkūs, padaryti tyčia, veikiant bendrininkų grupe. Ši aplinkybė pripažinta sunkinančia teisiamųjų kaltę, o kaltę lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

Nukentėjęs Žilvinas B. pareiškė civilinį ieškinį, kuriuo prašė iš kaltinamųjų priteisti turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą. Teismas nusprendė, kad atlyginti 6100 eurų turtinės ir neturtinės žalos sumą solidariai turės abu kaltais pripažinti palangiškiai.

Rado šalikelėje

O dabar grįžkime prie gaujos vadeivos R. Adomaičio, kurio biografija – gana spalvinga.

2015-ųjų spalio pabaigoje, vieną vakarą šis vyras buvo atvežtas į Kretingos ligoninę. Jį visai atsitiktinai nuošalioje Kretingos gatvėje tuokart pastebėjo automobiliu važiavusi moteris. Smarkiai sužalotą R. Adomaitį, kuris sakė buvęs partrenktas pravažiuojančio automobilio, geradarė skubiai nuvežė medikams. Tai, ko gero, išgelbėjo Romčikui gyvybę.

Medikai nustatė, kad nelaimėliui stipriai sumušta galva, pilvas, be galvos smegenų sukrėtimo, dar konstatuoti piršto, delnakaulio, alkūnės ir kojos abiejų kulkšnelių lūžiai. Gydytojai nepatikėjo versija, kad vyras sužalotas automobilio ir apie tai pranešė policijai.

Kretingos rajono PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį jau kitą dieną perėmė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) tyrėjai. Tokį teisėsaugininkų sprendimą lėmė smurto aukos asmenybė: R. Adomaits buvo gerai žinomas kriminalistams – siejamas su nusikalstamu pasauliu, jau teistas.

Sumušė verslininką

2009 metais Klaipėdos apygardos teismas Romčikui buvo paskyręs 6 metų laisvės atėmimo bausmę už kūno sužalojimą iš chuliganiškų paskatų ir turto prievartavimą.

Tas incidentas, dėl kurio teisiamųjų suole tą kartą atsidūrė R. Adomaitis, įvyko 2006-ųjų gegužę Palangoje, po vasaros sezono atidarymo šventės. Prie savo viešbučio „Šachmatinė“, J. Basanavičiaus gatvėje, stovėjusį vilnietį verslininką Tadą K. staiga užkabino keli vietiniai vaikinai. Trumpai apsižodžiavus, užpuolikai vilnietį ėmė mušti, o jis, parvirtęs ant grindinio, smarkiai susižalojo galvą. Vėliau Tadui K. Klaipėdoje buvo atlikta galvos operacija, vyrui teko ilgai gydytis, buvo sutrikusi atmintis ir pašlijusi judesių koordinacija.

Užpuolimo liudininkai atpažino R. Adomaitį ir nurodė, kad tai jis pirmas puolė viešbučio savininką ir sudavė jam ne mažiau nei tris smūgius į galvą, kitas kūno vietas.

Teisme kaltinamasis atkakliai neigė savo kaltę ir tikino, jog tą vakarą net nebuvęs prie „Šachmatinės“ – girdi, su savo sugyventine linksminęsis kavinėje „Monika“. Tą patį tvirtino ir kiti teisiamojo artimieji, tačiau jų parodymais teismas nepatikėjo.

Tuokart anksčiau neteistas R. Adomaitis buvo pripažintas kaltu ir nubaustas 6 metų laisvės atėmimo bausme. Taip pat jis buvo įpareigotas Tadui K. atlyginti 50 000 litų (apie 15 000 eurų) žalą.

2013 metais Romčikas buvo lygtinai paleistas iš pataisos namų, o dar po dviejų metų jam prieš laiką buvo nutraukta probacijos tarnybos priežiūra.

Gailėjo pinigų?

Po to, kai 2015-ųjų spalį Romčikas buvo sužalotas, Klaipėdos kriminalistai, nekreipdami dėmesio į tai, kad jis niekam neturėjo jokių pretenzijų, atliko, anot pareigūnų, „didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus ir nustatė įtariamuosius“. Nustatytas ir galimas minėto susidorojimo su nukentėjusiuoju motyvas – tai jo paties ir bendrininkų galima nusikalstama veikla bei tarpusavio santykių aiškinimasis. Įtarta, kad palangiškis buvo „auklėtas“ už tai, jog nesidalijo pinigais, gautais iš automobilių vagysčių ir vogtų mašinų pardavimo.

Išaiškinta, kad tuokart Romčikas buvo pakviestas į susitikimą Palangoje, kur jo jau laukė iš Kauno atvykę vyrukai. Jie auką daužė apie pusantros valandos, po to, pagrobę nukentėjusiojo žmonos vardu registruotą automobilį ir įsimetę Romčiką, pasuko Kauno link. Iš automobilio palangiškis buvo išmestas Kretingoje.

Tik liudininkas

Nors policija, išplatinusi informaciją apie gaujos areštą, tuokart sulaikytųjų pavardžių neatskleidė, tačiau kai kurios detalės liudija, kad jei būtų gyvas, būtų sulaikytas kaunietis Deimantas Bugavičius (26 m.), pravarde Deima. Jis galėjo būti tarp tų, kurie tuokart skriaudė Romčiką.

Tačiau Deimantas 2015-ųjų pabaigoje buvo nušautas. Jis buvo užpultas sėdintis savo automobilyje prie įvažiavimo į kotedžų kvartalą Kaune. Kartu su juo automobilyje buvo muzikos grupės „Naujosios pupytės“ narė Vita Jakutienė, tačiau šūviai jos nekliudė. Kulkos jaunam vyrui pataikė į kaklą ir krūtinę, suvarpė automobilį. Liudininkai matė, kad šaulys buvo kaukėtas. Žudikai, atlikę savo juodą darbą, nuvažiavę į netoliese esančią Vėtrungės gatvę, sudegino automobilį „Renault Megane“ ir, greičiausiai, persėdę į kitą mašiną, dingo iš Kauno. Sudegintas automobilis buvo su prancūziškais numeriais.

Tarp kelių kitų nužudymo versijų buvo keliama versija, kad D. Bugavičius buvo nušautas dėl susidorojimo su Romčiku. Tačiau vėliau realiausia tapo versija, kad Deima galėjo būti nužudytas, jog kalėdamas Pravieniškėse kovojo dėl valdžios su kitu kriminaliniu autoritetu Kupčia. Tuomet per įsiplieskusį karą Pravieniškėse buvo nužudytas vienas iš Deimos grupuotės karių. Narpliodami nužudyto kalinio bylą Kriminalinės policijos biuro pareigūnai sulaikė penkis kalinius ir penkis laisvėje esančius jų bendrininkus, gyvenančius Kauno krašte. Visi dešimt įtariamųjų priklausė kolonijos šešėlinio vadovo ir buvusio mirtino Deimos priešo Kupčio grupuotei. Pats Kupčia buvo apklaustas kaip liudininkas.

Šioje byloje ikiteisminis tyrimas dar nebaigtas.

 

Rekomenduojami video