Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Netapo operos soliste – valdo levandų ūkį

Akcija „Atviros dienos kaime’, kurią paskelbė LR žemės ūkio ministerija su turizmo asociacija, vyko prieš kurį laiką. Tai buvo galimybė aplankyti Lietuvoje esančias kaimo turizmo sodybas bei viensėdžius. Po akcijos sodybos neužveria durų, kai kurios savo veiklą vykdo visus metus.

Deja, jei rudenėjant nuvyksite į Vilniaus rajone Kiemelių kaime esantį levandų ūkį „Lavander Village“, nepamatysite tos retai gamtoje sutinkamos purpurinės spalvos, nes levandos nužydėjo dar rugpjūčio pradžioje.

Tiesa, ūkio šeimininkė Jūratė Kregždienė su savo pagalbininke atokvėpio mažai turi. „Reikia surūšiuoti nupjautas levandas – žiedelius į vieną pusę, kotelius į kitą. Iš žiedų daromi aromatizuoti suvenyrai – pagalvėlės, apykaklės, net miegą gerinantys akiniai. O iš kotelių gimsta kiti produktai – išgaunamas distiliatas, jis naudojamas hidrolatų, levandų sirupo, levandų limonado, levandų ledų gamybai. Apie visa tai žurnalistams pasakojo J. Kregždienė, kuri, netapusi operos soliste, po vaikučių auginimo atostogų vis svarstė kuo jai užsiimti. „Ir tada aš susapnavau levandas. Nebuvau buvusi Provanse, nieko bendro su gėlėmis neturėjau. Tas sapnas ėmė mane persekioti, nutariau kurti levandų ūkį“, – pasakojo moteris. Tai buvo vienas pirmųjų levandų ūkių šalyje. Ūkį moteris pavadino angliškai, nes iš karto savo sodybą ėmė reklamuoti internete. Ji pati sako apsilankiusi Kinijoje ir patyrė nepatogumų, kai užrašus teko šifruotu.

„Pagalvojau, tegul būna visiems suprantamas pavadinimas ir tai, kuo aš užsiimu“, – sakė šeimininkė. „Lavander Village“ auga tikrosios levandos, kurios atsparios šalčiui ir gerai auga Lietuvos gamtinėmis sąlygomis. Pasak J. Kregždienės, yra panašūs augalai – levandinai, išsikerojantys į didelius krūmus, bet jie Lietuvoje neperžiemotų. Per dešimtmetį J. Kregždienė įgijo levandų auginimo patirties, bet sako, kad iš šio verslo šeima nepragyventų.

Tarp levandų jie pastatė kelis namelius ir teikia apgyvendinimo patalpas. „Lankytojų kiekį ribojame. Tie, kas gyvena nameliuose, gali sodyboje naudotis viskuo. O lankytojai, kurie atvyksta kelioms valandoms ar dienai – tik pasidairyti, pabūti gamtoje, moka už įėjimą 10 eurų“, – teigė šeimininkė. Ji pasidžiaugė, kad jų sodybos lankytojai – kultūringi, netriukšmaujantys žmonės. Tiesa, karantinas atbaidė užsieniečius, bet dabar apstu mūsų šalies žmonių. Šiais metais Jūratė su vyru rekonstravo kelis kambarius, juose yra įrengta net sūkurinė vonia.

Privaišinusi svečius įvairiais gardumynais šeimininkė kviečia ne tik pakvėpuoti levandų lauke, bet ir įsigyti kvapnių suvenyrų jaukioje parduotuvėlėje. Kam patinka raminantis levandų kvapas būtinai jei ne šiemet, tai kitąmet užsukite į „Lavander Village“.

J. Kregždienė sako, kad nieko bendro su gėlėmis neturėjusi, bet įkūrė

pirmąjį levandų ūkį šalyje.

Lankytojai vaišinami įvairiais levandų skonio skanėstais.

Kvapnioje parduotuvėlėje galima įsigyti  įvairių dalykų – nuo muilo iki

akinių miegui pagerinti.

Tikrosios levandos puikiai peržiemoja Lietuvoje

 

Virginija Šimkūnienė

Rekomenduojami video