Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neįprastos lenktynės: laimės nuvažiavęs daugiausiai kilometrų

Šį penktadienį jau septintąjį kartą Lietuvoje vyks elektromobilių lenktynės, kuriose prie starto linijos stos 30 naujausių elektromobilių Lietuvos rinkoje. Jau antrus metus iš eilės dalyviams teks varžytis kilometrų skaičiumi: laimės tas ekipažas, kuris per 6 valandas įveiks daugiausiai kilometrų.

Kai elektromobilių technologijos patobulėjo tiek, kad naujausi modeliai iš Vilniaus į Palangą nuvažiuoja greitai ir be sustojimų, varžybų organizatoriams teko pakeisti formatą. Pirmą kartą tokiose varžybose iš bendro rezultato nebus atimamas nei laukimo prie įkrovimo stotelės, nei paties krovimo laikas. Tai varžybas visiškai priartins prie realaus gyvenimo, bet dalyviams ši nauja taisyklė taps rimtu iššūkiu.

Varžybos vyks viešo naudojimo keliuose pagal kelių eismo taisykles, ir su elektromobiliais, tad reikia nepamiršti šių ekologiškų transporto priemonių niuansų. Pavyzdžiui, magistralėje galima važiuoti greitai, tačiau čia greičiausiai išsikrauna baterija. Tuomet daugiau laiko bus prarandama įkrovimo stotelėje. Dalyviams reikės suderinti greitį su efektyvumu ir ekonomija.

Dalyvių lauks 6 valandos važiavimo pasirinktu maršrutu su 2 tarpinio finišo stotelėmis. Laimės tas ekipažas, kuris per numatytą laiką įveiks daugiausiai kilometrų.

„Kad ir kur lenktyniautum, bet kuriuo atveju, reikia jausti automobilį. Vairuodamas turi jausti jo dinamiką, kiek energijos naudoji akceleratoriaus įspaudimu, turi matyti kelią, nuokalnes, įkalnes, trajektorijas, kad galėtum važiuoti efektyviai. Šiose varžybose išugdytas automobilių pajautimo gebėjimas nesitrukdys. Tereikės prisaugoti koją, o visa kita – galvoje“, – sako Vytautas Švedas, daugkartinis Lietuvos ralio čempionas, važiuosiantis „Audi e-Tron GT“ automobiliu.

VL

Rekomenduojami video