Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nauja technika Lietuvos kariuomenei

Ruklos kariname poligone pristatyti pirmieji iš Jungtinių Amerikos Valstijų įsigyti Lietuvos kariuomenės šarvuotieji kovinės paramos visureigiai JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle). Visureigius anksčiau išbandę kariai gyrė jų technines savybes ir pravažumą, o kovinėms mašinoms, apsaugotoms nuo skeveldrų, pakanka ir komforto.

„Šis įsigijimas iš JAV yra vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizacijos žingsnių. Esame labai laimingi, kad mūsų karinis bendradarbiavimas su JAV auga ir kartu galime prisidėti prie NATO rytinio flango saugumo. Siunčiame stiprų signalą mūsų sąjungininkams, kad Lietuva rūpinasi ir investuoja tiek į savo, tiek į viso Aljanso gynybą“, – kalbėjo Margiris Abukevičius, krašto apsaugos viceministras.

Visureigių pristatymo ceremonijoje Rukloje taip pat dalyvavo JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas, JAV Sausumos pajėgų paramos saugumui vadavietės vadas brigados generolas Garrickas Harmonas bei Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai, patvirtinę, kad naujieji JLTV visureigiai reikšmingai sustiprins esamus kariuomenės pajėgumus.

Pirmoji Lietuvą pasiekusių JLTV visureigių partija – 50 vienetų. Jie iš JAV buvo atplukdyti į Vokietiją, o iš ten tralais pasiekė Lietuvą. Pirmuosius šarvuotuosius visureigius gavo Lietuvos kariuomenės mokymo padaliniai Rukloje ir Kazlų Rūdoje, kur buvo pradėtas Lietuvos karių apmokymas. Šiuo metu jau parengtos kelios dešimtys visureigių vairuotojų, 15 mechanikų.

JLTV – šiuo metu moderniausias pasaulyje taktinis šarvuotas visureigis su itin pažangiomis charakteristikomis. „JLTV yra techniškai pažangūs visureigiai, kurie suteikia aukštą įgulos apsaugos lygį. Jie geriau apsaugos mūsų karius bei užtikrins didesnį efektyvumą žvalgybos, artilerijos ir paramos oro atakų operacijų metu. Visureigiai buvo pagaminti pagal Lietuvos kariuomenės poreikius, siekiant užtikrinti tiek nacionalinės gynybos, tiek tarptautinių misijų užduočių vykdymą. JLTV ne tik sustiprins mūsų kariuomenės pajėgumus, bet ir pagerins Lietuvos bei JAV pajėgų sąveiką“, – teigė M.Abukevičius.

Lietuvos kariuomenės įsigyjami kovinės paramos šarvuotieji visureigiai JLTV yra Lietuvos kariuomenės modernizavimo programos, kuri apima ir pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ bei savaeigių haubicų PZH 2000 pirkimo, dalis. Jie papildys ir atnaujins Lietuvos kariuomenės visureigių parką – iki šiol yra naudojami visureigiai HMMWV („Hummer“).

Įsigyjami visureigiai bus su bokšteliais, apginkluoti 12,7 mm kalibro kulkosvaidžiais. Šiuo metu pristatyti visureigiai dar yra be bokštelių, kurie jau gauti, o montavimo darbai prasidės artimiausiu metu. Visureigius komplektuojanti įranga, ginkluotė, personalo mokymas, atsarginių dalių įsigijimas ir išlaikymas, transportavimas, įrangos montavimas yra Lietuvos sutarties su JAV dalis. Įsigyti JLTV visureigiai, įranga, ginkluotė, įrankiai, atsarginės dalys Lietuvos kariuomenei bus perduoti iki 2024 m.

Pagal 2019 m. Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Vyriausybės pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenei bus nupirkta iš viso 200 tokių visureigių. Visureigius gamina JAV Vyriausybės pasirinkta kompanija „Oshkosh Defense“. Planuojama, kad JLTV visureigiai bus skirti Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ batalionams, prioritetą teikiant nacionalinėms greitojo reagavimo pajėgoms.

VL

Rekomenduojami video