Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ministrė: Vyčio paminklą Lukiškėse turi statyti Vyriausybė

Vyčio paminklo Lukiškių aikštėje statybomis turėtų rūpintis Vyriausybė, o ne visuomenininkai, sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

„Manau, kad tai turėtų būti daroma Vyriausybiniu lygmeniu. Dėl to ir buvo įkurta ši darbo grupė", - penktadienį po susitikimo su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi kalbėjo ministrė.

Pasak L. Ruokytės-Jonsson, artimiausiu metu Kultūros ministerija ir savivaldybė ketina deleguoti savo atstovus į vyriausybinę darbo grupę, kuri prižiūri Lukiškių aikštės rekonstrukciją, ir tuomet bus sprendžiamas paminklo klausimas.

„Kitą savaitę, ar dar kitą savaitę matysime darbo grupės sudėtį, kuri pradės dirbti tuo klausimu, ir visos problemos bus išspręstos", - kalbėjo ministrė.

Nors Lukiškių aikštės rekonstrukcijai lėšų skyrė Vyriausybė, bet naujas konkursas dėl Vyčio paminklo joje nėra vykdomas, todėl iniciatyvos ėmėsi visuomeninė organizacija „Vyčio paramos fondas". Ketvirtadienį fondas konkurso laimėtoju pripažino skulptoriaus Arūno Sakalausko darbą „Laisvės karys".

R. Šimašius jau anksčiau yra sakęs, kad Vyčio paminklo statybomis turi rūpintis Vyriausybė arba savivaldybė, o ne visuomenininkai. Praėjusią savaitę, po susitikimo su Premjeru, R. Šimašius žurnalistams teigė, kad tarp visuomenininkams pateiktų projektų nėra tokio, kurį būtų galima statyti Lukiškių aikštėje, todėl valstybės šimtmetį geriau būtų pasitikti su Vyčio vėliava.

Anksčiau, 2011 ir 2013 m., skulptūros Lukiškių aikštėje statybos konkursus skelbė Kultūros ministerija, bet tuomet laimėję architekto Ramūno Paleko darbai buvo įvertinti kaip per brangūs.

Aikštei sutvarkyti valstybė jau skyrė 2 mln. eurų. Visa darbų sąmata - 3,6 mln. eurų. Lukiškių aikštės sutvarkymas numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Rekomenduojami video