Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Milžiniškas garažas vertingai technikai

Retų automobilių, sezoninių motociklų, keturračių savininkai nuo šiol turi naują savo technikos saugyklą. Vilniuje atidaryta net 2 500 kvadatinių metrų saugykla įvairioms transporto priemonėms, joje reguliuojama ir temperatūra, ir oro drėgmė. Saugoti priimama ne tik ratuota technika, bet ir vandens, sniego motociklai, jachtos ar netgi nedideli lėktuvai. Svarbu, kad technikos aukštis neviršytų 8 metrų – toks yra vartų aukštis.

Mokės už plotą

Šis neįprastas garažas įsikūrė bendrovės „Plasta“ – polietileno atliekų perdirbimo ir plastiko produkcijos gamybos įmonės – patalpose. Jose gamybos erdvė užima per 80 tūkst. kvadratinių metrų. Patalpoje, kurios plotas šiuo metu siekia apie 2 500 kvadratinių metrų, palaikoma nuo 9 iki 30 laipsnių temperatūra ir ne didesnė kaip 55 proc. santykinė oro drėgmė.

Motociklių saugojimo kaina bus nuo 40 eurų per mėnesį, o štai automobilio saugojimo kaina priklausys nuo jų dydžio. Už vieną kvadratinį metrą bus imamas 7 eurų mokestis. Kadangi įprastas lengvasis automobilis užima apie 10 kvadratinių metrų, jo laikymas kainuos nuo 70 eurų per mėnesį.

Vytas Poderis, „Plastos“ generalinis direktorius ir projekto sumanytojas, įsitikinęs, kad paslauga turėtų sudominti ne tik galiniais ratais varomų galingų automobilių savininkus, kurie žiemą jais paprastai nevažinėja.

„Jau dabar jaučiame didžiulį sezoninės technikos – vandens ir sniego motociklų, katerių, nedidelių jachtų – savininkų susidomėjimą. Taip pat mūsų paslaugomis naudosis motociklų ir keturračių savininkai, kurie savaitgaliais važinėja, o likusias dienas visai nenori kvaršinti sau galvos dėl technikos priežiūros“, – „Valstiečių laikraščiui“ sakė pašnekovas.

Saugoma technika kiekvieną dieną bus apžiūrima, be to, reguliariai bus tikrinama skysčių kokybė (prireikus jie bus keičiami). Saugant klasikinius automobilius bus stebima drėgmė jų salonuose. Išvengti nemalonaus kvapo salone padės drėgmės surinkikliai ir jonizatoriai. Automatiniais krovikliais bus palaikoma akumuliatorių įtampa.

Kad po ilgo stovėjimo neatsirastų padangų disbalansas, po kelis metrus pirmyn ir atgal bus stumdomi ilgam saugojimui palikti automobiliai, stebimas jų padangų slėgis.

Nesaugos purvinų

Viena V.Poderio įkurtų bendrovių siūlo daiktų saugojimo paslaugas, todėl buvo nesunku pajusti klientų susidomėjimą technikos laikymu – jie jau senokai teiravosi apie galimybę laikyti ir techniką. Tai buvo įmanoma, tačiau galiojo griežtos taisyklės – transporto priemonės galėjo būti saugomos tik išleidus visus eksplotacinius ir degiuosius skysčius.

Tokia galimybė klientų neviliojo, tačiau dabar visa tai pasikeitė. Saugoti pristatyta technika profesionaliai pasirūpins įmonės darbuotojai – ji bus plaunama karštu vandeniu, išvaloma ir uždengiama orą praleidžiančia apsaugine medžiaga. Taip pat išsamios apžiūros metu bus siekiama nustatyti trūkumus ir užkirsti kelią galimiems gedimams.

Be technikos saugojimo ir priežiūros, anot pašnekovo, klientų patogumui bus teikiamos ir kitos paslaugos. Keturračių ar krosinių motociklų savininkai pasivažinėję galės tiesiog palikti savo techniką vietoje: ji bus nutransportuota iki saugojimo vietos, nuplauta 120 laipsnių temperatūros vandens srove; motociklininkų aprangos taip pat galės būti išskalbtos už papildomą mokestį.

Klubo narystė – nepigi

Prabangius ar sportinius automobilius turintiems žmonėms, kurie negali skirti laiko jų priežiūrai, ši kompanija pasiūlys diagnostiką ir remontą įgaliotuose servisuose. Turto saugumą užtikrins net 4 lygių apsaugos sistema ir šiuolaikiška vaizdo stebėjimo įranga, todėl visi klientai patys į saugojimo patalpas patekti negalės. Savo techniką jie turės palikti priėmimo skyriuje – ten pat ją ir atsiims.

Gerokai brangiau kainuos „VIP klubo“ narystė – nuo 100 iki 2 tūkst. eurų per mėnesį. Šio klubo nariai galės bet kada patekti į patalpas. „Siūlome naudotis ne tik erdviomis ir patogiomis patalpomis, bet ir visa čia esančia įranga. Norime, kad čia atvykusieji turėtų galimybę įgyvendinti savo svajones: restauruotų, modifikuotų ar tiesiog praleistų gerai laiką su bendraminčiais. Galime pasiūlyti viską, ko reikia – keltuvus, aukščiausios kokybės „Wurth“ įrankius ir visas reikiamas priemones svajonių projektams“ – sakė V.Poderis.

 

Matas Grigonis

 

Rekomenduojami video