Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miestą papuoš 200 bijūnų alėja

Tauragiškių Joanos Jonikaitės ir Kristinos Tumavičienės galvose gimusi idėja mieste Lietuvos 100-mečiui pasodinti šimtą bijūnų trečiadienį buvo įgyvendina – jaunimo erdvės, įsikūrusios Vytauto g. 139 pastate, parke pasodinta ne šimtas, o apie 200 bijūnų. Tiek dosniai šių ilgaamžių gėlių dovanojo rajono gyventojai.

– Nors gyvenu Vilniuje, vasaras leidžiu gimtinėje, tad save vadinu iki kaulų tauragiške, – pokalbį bijūnų sodinimo darbų pradžioje pradėjo viena idėjos sumanytojų Joana.

Ji neatsidžiaugė tauragiškių aktyvumu ir noru prisidėti prie akcijos – bijūnų suvežta tiek, kad bus pasodinta dvigubai daugiau nei planuota. Vietą parinko miesto seniūnija.

– Kiekvienas bijūnas turi savo istoriją. Jie tveria žmogaus amžių, todėl ir pasirinkome šią gėlę. Ir didelės priežiūros, kai įsišaknija, nereikia. Vaikai ir anūkai galės matyti, ką nuveikė močiutės. Čia renkasi jaunimas, tai pavasarį jie sėdės, o bijūnai kvepės, – džiaugėsi Joana, vis rikiuodama bijūnų kerus.

Moterims besiruošiant sodinimo darbams šešis didžiulius kerus atvežė Violeta su vyru.

– Palei taką namuose iškasiau, – šypsojosi moteris.

Iš tų, kurie neturėjo, kaip atvežti, gėles pagal sąrašą surinko iniciatorių talkininkas Vilmantas Bursteika. Idėjos sumanytojos suskaičiavo, kad iš viso net dvidešimt tauragiškių atsiliepė į kvietimą miestui dovanoti bijūnų. Nors ir kuklinosi, bet savo vardus pasisakė į talką atvykusios tauragiškės – dvi Nijolės, Danutė, Aušra ir Rasa. Joms patarinėjo miesto seniūnijos atstovė Viktorija. Į patalpas įsileido ir arbata talkininkes pavaišino jaunimo erdvės darbuotojas Laurynas Kryžauskas.

– Labai džiugu, kad tauragiškiai parodė visuomeniškumą. Tai bus ypatinga vieta. Dalį širdies kiekvienas, dovanojęs gėles, čia paliko. Smagu, kad tauragiškiai atviri geriems darbams. O jei trūksta idėjų, kreipkitės į pensininkus, – geros nuotaikos netrūko Joanai.

Prasmingas bei gražias idėjas ir darbus palaimino katalikų kunigas Donatas.

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video