Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
LRT žurnalistų atostogos: M. Žiedas tolimų kraštų vengia – geriausia namie

Vieni atostogas praleidžia majų šventyklose Meksikoje, kitems geriausias poilsis – pjauti žolę nuosavame kieme. Taip LRT žurnalistai Marijus Žiedas, Eglė Daugėlaitė, Jovita Vitkauskė, Vilija Andrulevičiūtė, Edvardas Kubilius ir Mindaugas Aušra pristato geriausias savo atostogas. Daugeliui iš jų vasara – pats darbymetis, tačiau pailsėti bent savaitę leido sau kiekvienas. „Svarbu nesivežti darbo į atostogas“, – sako laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja E. Daugėlaitė.

M. Žiedas: man labai patinka atostogos namuose

LRT TELEVIZIJOS žinių vedėjas M. Žiedas tikina, kad poilsiui nereikia kelionių į tolimus kraštus – geriausia vieta pailsėti yra namai.

„Aš esu iš tų žmonių, kuriems užtenka grįžti namo ir jie jau ilsisi. Jiems nereikia kelionių. Išeinu į terasą ar balkoną, girdžiu ošiančius medžius, stebiu besileidžiančią saulę ir jau gerai. Puikiausios atostogos man – nusipjauti kieme žolę, susitvarkyti garažą, su vaikais paspardyti kamuolį ar išvažiuoti dviračiu po aplinkinius miškelius“, – sako „Panoramos“ vedėjas.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

Anot žurnalisto, jei jau keliauja, tai tik po vietines apylinkes arba netolimą užsienį: „Šiais metais atostogausime Latvijos vakarinėje pakrantėje ir prie jūros Lietuvoje. Na, ir žinoma namuose, aplinkui.“

M. Žiedas prisipažįsta, kad yra iš bailiųjų žmonių, kuriems atostogų išbandymai ir netikėtumai kelia daugiau streso nei malonumo. „Kiekviena tolimesnė kelionė yra tam tikras išbandymas. Žinoma, kai jos jau pradeda vykti, proceso nesustabdysi, gali atsipalaiduoti. Bet pats pasiruošimas, laukimas ir pirmasis žingsnis yra sunkiausias“, – tikina žurnalistas.

J. Vitkauskė: nebežinau, ar galėčiau valgyti lietuvišką avokadą

„Labas rytas, Lietuva“ vedėjų gretas papildžiusi žinių vedėja Jovita Vitkauskė tik šią savaitę grįžo iš povestuvinės kelionės – kartu su vyru Giedriumi Vitkausku keliavo po Pietų Ameriką.

„Keliavome automobiliu po Meksiką, o ši darbo savaitė kaip tik pirma po atostogų, tad įspūdžių labai daug. Labai pasisekė dėl oro, visą laiką buvo apie 30 laipsnių karščio, o lijo naktimis. Man, mėgstančiai šilumą ir karštį, buvo pats tas. Labiausiai patiko maistas, pavyzdžiui, gvakamolė nepalyginimai skanesnė nei Lietuvoje – nežinau, ar dar kas nors galės įsiūlyti Lietuvoje pirktą avokadą“, – įspūdžiais dalijasi J. Vitkauskė.

J. Vitkauskės asmeninio albumo nuotr.

Nors porą daug kas įspėjo, kad vykti į Meksiką gali būti pavojinga, su netikėtumais susidurti neteko: „Daug kas įspėjo, kad vykstant į Meksiką reikia saugotis. Iš pradžių su vyru buvome labai atsargūs, žiūrėjome, kur ir kada einame. Tačiau labai greitai atsipalaidavome ir supratome, kad nesame tokiose vietose, kur pavojinga, be to, klausėme patarimų vietos žmonių.“

Pasak žurnalistės, vienas iš įsimintiniausių momentų – kelionė iki majų šventyklų miesto Čičen Icos, vieno iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų.

J. Vitkauskės asmeninio albumo nuotr.

Anot J. Vitkauskės, nors susiplanuoti gerą savaitgalį galima ir Lietuvoje, kainų atžvilgiu tai daryti labiau apsimoka užsienyje: „Norėčiau daugiau pakeliauti po Lietuvą, tačiau Lietuvoje atostogauti brangu, ypač tada, kai palygini kainas. Geriau už tą pačią kainą nuvykti į užsienį.“

J. Vitkauskės asmeninio albumo nuotr.

Jei reikėtų rekomenduoti, žurnalistė patartų keliauti į Kroatiją. „Prieš dvejus metus keliavome automobiliu – nepaprasto grožio šalis, svetingi ir pasitikintys žmonės. Jei turguje pritrūksti vietos grynųjų pinigų, leidžia skolą atvežti kitą dieną“, – sako nauja laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja J. Vitkauskė.

E. Daugėlaitė: mokausi netikrinti pašto, kai esu atostogose

„Labas rytas, Lietuva“ laidos vedėja  E. Daugėlaitė savaitgalius mėgsta praleisti gimtajame krašte Klaipėdoje, bent kartą per metus nuvažiuoja į Nidą, aplanko ir Palangą.

„Nida žavinga kaip visada, tik tiek, kad lietuviški orai yra kaip laimėti aukso puodą – arba gausi užsienio kurortų lygio orą, arba skęsi lietuje. Į Klaipėdą, Palangą visada gera sugrįžti, nes ten gyvena mano tėvai. Klaipėda gyvena šventės ritmu, o Palangai, kaip suprantu, ši vasara tikrai gera. Kai su „Labas rytas, Lietuva“ dirbome iš Palangos, teko kalbinti miesto merą. Pasirodo, ši vasara gali būti ta rekordinė, kai nereikės žurnalistams rašyti liūdnų antraščių apie verslininkams nenusisekusį sezoną“, – pusiau juokais sako žurnalistė.

E. Daugėlaitės asmeninio albumo nuotr.

Žinoma laidų vedėja neseniai atostogavo Prancūzijoje prie Žydrosios pakrantės: „Labai gražus kraštovaizdis, bet savaitė buvo per trumpai... Oras puikus, tik dvi dienas Prancūzų Rivjeroje lijo, dėl to ten viskas taip žaliuoja.“

E. Daugėlaitė įsitikinusi, kad atostogų kaina priklauso nuo poreikių, tačiau sutinka, kad kainos Lietuvos kurortuose panašėja į kadaise brangiais vadintais užsienio kurortus. „Lietuvoje paslaugos nuo apgyvendinimo iki maitinimo kainuoja beveik tiek pat, kaip ir Graikijoje, Prancūzijoje ar Ispanijoje. Dabar nebeištinka šokas išvažiavus į užsienį, nors prieš 10 metų kainos svetur atrodydavo labai didelės“, – teigia E. Daugėlaitė.

E. Daugėlaitės asmeninio albumo nuotr.

Anot jos, geriausios atostogos atrodytų taip – puikus oras, geras maistas, laiko patikrintas bendrakeleivis ir ramus keliavimas be streso. „Svarbu nesivežti darbo į atostogas. Kartais ir man pavyksta netikrinti pašto, kai esu atostogose“, – priduria ilgametė laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja E. Daugėlaitė.

V. Andrulevičiūtė: gerai praleisti laiką galima ir lietuviškoje Kazlų Rūdoje

LRT.lt žurnalistė V. Andrulevičiūtė pasakoja, kad pastarąsias atostogas praleido graikiškaisiais Havajais vadinamoje saloje Korfu.

„Saloje galima rasti stulbinamai gražių paplūdimių, be proto daug žalumos, drėgmės, įspūdingų gamtos vaizdų.  Nepaisant to, kad Korfu – turistų pamėgta sala, joje yra tokių vietų, kur vaikšto vos vienas kitas žmogus. Žmonės taip pat labai malonūs. Iki šiol juokauju, kad negaliu įsivaizduoti parduotuvės kasininkės Lietuvoje, kuri, duodama grąžą, sakytų „ačiū, mieloji“, – įspūdžiais dalijasi V. Andrulevičiūtė.

V. Andrulevičiūtės asmeninio albumo nuotr.

Pasak pašnekovės, puikiai praleisti laiką galima ne tik kiprietiškoje Aya Napoje, bet ir lietuviškoje Kazlų Rūdoje. „Vienos geriausių mano atostogų Lietuvoje buvo tada, kai vienui viena savaitei išvykau į sodybą. Ten skaičiau knygas, liejau akvareles ir beveik visiškai atitrūkau nuo išorinio pasaulio“, – portalui LRT.lt sako žurnalistė ir priduria, kad geriausios atostogos yra tos, per kurias atsigauna kūnas ir protas.

Kad atostogauti Lietuvoje, o tiksliau – jos pajūryje, brangu arba kai kuriais atvejais brangiau nei užsienio kurortuose, V. Andrulevičiūtė įsitikino panagrinėjusi apgyvendinimo kainas Palangoje, Tenerifėje ir Kipre.

„Pasirodė, kad apsistoti Tenerifėje yra pigiau nei Palangoje... Tiesa, jie gali sau leisti kiek mažesnes kainas, nes jų atostogų sezonas trunka gerokai ilgiau, o mūsų apgyvendinimo įstaigos per trumpesnį laiką turi pamėginti užsidirbti“, – galimas brangių kurortų Lietuvoje priežastis svarsto žurnalistė.

V. Andrulevičiūtės asmeninio albumo nuotr.

V. Andrulevičiūtė visiems, ieškantiems, kur nuvykti, pataria apsilankyti Kipre, Portugalijoje ir Čekijoje.

„Nors Kipre labai karšta, tai turi kažką patrauklaus savyje. Kalbant apie savo magijos turinčius Europos miestus, paminėčiau Lisaboną ir Prahą. Šie miestai turi paslaptingo žavesio, kuris nebūtinai užburia pačią pirmąją akimirką, bet kuo daugiau laiko leidi juose, tuo labiau šie miestai tave įtraukia“, – portalui LRT.lt pasakoja žurnalistė V. Andrulevičiūtė.

E. Kubilius: kai viskas taip intensyvu, geriausia yra tiesiog parkristi ir gulėti

LRT RADIJO laidų vedėjas E. Kubilius sako, kad vasara – pats darbymetis, o atostogaus tik penkias dienas prie jūros.

„Kai tokia vasara Lietuvoje, tai be jokios abejonės renkuosi atostogauti čia. Toli skristi reikia pavasarį ir rudenį, kai orai Lietuvoje yra tragedija“, – sako radijo laidų vedėjas.

E. Kubiliaus asmeninio albumo nuotr.

Anot jo, geriausios atostogos yra tos, kur viskuo pasirūpinta ir nieko nereikia daryti, tiesiog gulėti. „Nežinau, kiek kartų buvai kelionėse, kur viskas įskaičiuota. Darbas intensyvus, gyvenimas intensyvus net jei ir nedirbi, todėl geriausia tiesiog parkristi ir gulėti. Mėgstu gulėti saulėje minkštai ant gulto, gerti šaltus gėrimus – įkišu galvą į pagalvę ir viskas“, – geriausių atostogų scenarijų nupasakoja E. Kubilius.

E. Kubiliaus asmeninio albumo nuotr.

Žurnalistas įsitikinęs, kad daugelis vietinių nepakankamai keliauja po Lietuvą, todėl verta apsvarstyti atostogų planą gimtinėje. „Vien su LRT skersai išilgai apkeliavau Lietuvą du kartus. Tai yra tokia skirtinga šalis –visiems rekomenduoju vasarą praleisti Lietuvoje ir iš tiesų po ją pakeliauti. Tarkime, savaitę skirti Žemaitijai. Galima ir su paprastu kaimo žmogeliu susitarti, kad jo kieme būtų galima pasistatyti palapinę ar kemperį. Kartais sutinka ir nakvynę duoti“, – sako E. Kubilius.

E. Kubiliaus asmeninio albumo nuotr.

Anot jo, visos Lietuvos vietovės savaip išskirtinės, todėl ir kainos gali atrodyti neadekvačiai didelės. „Kurortuose kainos didelės dėl jūros, o, pavyzdžiui, Visagine – dėl autentikos. Ten viešbučiai nukelia tris dešimtmečius atgal, bet už juos moki kaip už keturių žvaigždučių viešbutį Vilniuje. Kartą už naktį Visagine sumokėjome 70 eurų. Bet gi žavu, nieko nepasakysi.“

Pastaruoju metu žurnalistas labiausiai pamėgęs Turkiją. Anot jo, ten geriausias kainos ir kokybės santykis: „Ten garantuota sėkmė – geras oras, skanus maistas ir linksmi žmonės.“

M. Aušra: nesu turėjęs dviejų savaičių atostogų

LRT RADIJO žurnalistas M. Aušra šiais metais atostogavo Jungtinėje Karalystėje, Kembridže ir Londone.

„Teko nuvykti į Vindzoro pilį, ten, kur tuokėsi princas Harry su Meghan Markle. Buvo labai įspūdinga – rodos, kad tai didžiausi rūmai, kuriuose iki šiol kažkas gyvena. Kembridže kiekvienas koledžas turi savo koplyčią, tai nemažai daug panašių pastatų, jaučiasi karališkumas.

M. Aušros asmeninio albumo nuotr.

Įspūdį padarė ir Itono koledžas, kurį baigė nemažai ministrų pirmininkų, buvęs Jungtinės Karalystės užsienio ministras Borisas Džonsonas. Jų tvarka tokia geležinė, primena kalėjimą“, – pasakoja M. Aušra.

Pasak žurnalisto, jei jau atostogauja Lietuvoje, tai renkasi regionus, kuriuose ne tik daug kultūrinio paveldo, bet ir kainos mažesnės nei didžiuosiuose miestuose: „Buvau Kėdainiuose, Ukmergėje, Vilniaus regione. Lietuva turi labai daug įdomaus kultūrinio paveldo, regionuose labai smagios kainos, atrodo, kad praktiškai galėtum ten gyventi. Smagu, kad regionai išlaiko autentiką, nors kai kuriuos dvarus ir rūmus reikėtų šiek tiek atnaujinti.“

M. Aušros asmeninio albumo nuotr.

Anot M. Aušros, geriausios atostogos būtų tos, kurios truktų dvi savaites kur nors užsienyje ir kur būtų galima suderinti aktyvų ir pasyvų poilsį. „Turbūt rinkčiausi Europos šalį, kurioje galėčiau savaitę skirti vegatavimui prie baseino, o kitą savaitę  intensyviai keliavimui ir analizavimui to, kas yra aplinkui“, – portalui LRT.lt sako žurnalistas M. Aušra.

Rekomenduojami video