Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos žmonės dovanoja automobilius Ukrainos kariams: prisijungia ir verslas

Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA), paskelbęs akciją „Dovanok automobilį Ukrainai“, gali pasidžiaugti: pirmoji padidinto pravažumo visais ratais varomų automobilių, itin reikalingų ukrainiečiams Rusijos pradėtame kare, siunta jau pasiekė nuo karo kenčiančią šalį. Lietuvių, norinčių perduoti savo automobilius kovojančiai su agresoriumi šaliai, atsiranda vis daugiau.

„Vien pirmąją akcijos savaitę mums buvo pasiūlyta tiek automobilių, kad padedami klubo narių patikrinome ir atrinkome trylika. Iš jų penki, padedant autoservisų „Juta“, „Rimtoma“ ir „AutoAKSTĖ“ specialistams, buvo paruošti, sutvarkyti ir perduoti ukrainiečiams“, – pasakojo Valdas Valiukevičius, LŽA prezidentas.

Pasidžiaugti, pasak jo, galima ir tuo, kad paskelbta akcija automobilininkų bendruomenėje sulaukė išties plataus atgarsio. Pavyzdžiui, visiškai nemokamai Ukrainos kovai su agresoriumi skirtus automobilius nuvežti pasisiūlė lenktynininkas Aurimas Onuškevičius, turintis nuosavą transporto pervežimo įmonę „Ontralas“.  

Be to, sutvarkyti teisinius formalumus ir užregistruoti automobilius taip, kad jais galėtų naudotis ukrainiečiai, padeda „Regitra“, o paramos Ukrainai organizacija VšĮ „Mėlyna ir geltona“ tarpininkauja parengtas transporto priemones perduodant tiems, kas jomis naudotis. Prireikus, LŽA drauge su partnerystę ir pagalbą pasiūliusiu transporto skelbimų portalu „Autoplius.lt“, gali sumokėti sutartą sumą už Ukrainos kariams tinkamą automobilį.

„Pasidžiaugti galim ir tuo, kad žinia apie mūsų iniciatyvą pasiekė Suomijos žiniasklaidą, tad sulaukiame ne tik lietuvių, bet ir suomių, norinčių padovanoti savo automobilius ukrainiečiams, skambučių“, – pasakojo V.Valiukevičius.

Dalis nusprendusių prisijungti prie paramos akcijos padovanojo net ne po vieną, o kelis automobilius iš karto. Pavyzdžiui, Paulius Kavaliauskas, šiemet startavęs Dakaro ralio klasikinių automobilių įskaitoje, kartu su broliu Justu į Ukrainos karių rankas perdavė net du „Subaru Forester“. Vienas „Subaru Forester“ į Ukrainą iškeliavo drauge su lenktynininko Benedikto Vanago organizuojama automobilių Ukrainai skyrimo akcija. O išgirdęs, kad LŽA taip pat rengiasi vežti automobilius ukrainiečiams, P.Kavaliauskas pasikalbėjo su broliu Justu ir paragino šį atiduoti kariams savo mašiną.

„Aš turėjau automobilį pramogai, tai man buvo lengva tų pramogų atsisakyti ir perduoti. Brolio automobilis buvo naudojamas kasdien, jis pradžioje galvojo, kad galbūt reikėtų aukoti pinigų. Tačiau pasikalbėję supratome, kad už dalį aukų vis tiek perkami automobiliai, todėl galbūt prasmingiau būtų dovanoti būtent „Subaru“, – aiškino pašnekovas.

Anot jo, apie galimybę Ukrainos kariams skirti savo mažiau naudojamą, pramogoms skirtą, automobilį galėtų pamąstyti daugelis lietuvių, nes Rusijos pradėtas karas šioje šalyje tęsiasi jau trečią savaitę ir tinkamo transporto poreikis yra labai didelis.

Prie akcijos prisijungė ir nedidelė visureigininkų bendruomenė iš Tytuvėnų. Bekelės sporto mėgėjai nusprendė Ukrainos kariams skirti net tris visais keturiais ratais varomus bekelei paruoštus automobilius.

„Nebuvo sunku įkalbėti klubo narius, visi be didesnių svarstymų suprato, kad ten, Ukrainoje, šių automobilių šiandien reikia labiau“, – aiškino Egidijus Puidokas, Tytuvėnų visureigių mėgėjų klubo atstovas. Be to, E.Puidokas neslėpė, kad, kovai tęsiantis, ragins ir savo krašto, ir kitus visureigininkų klubus padovanoti savo automobilius Ukrainos kariams: „Turime suprasti, kad šiandien šitų automobilių reikia ten“. 

LŽA pabrėžia, kad norintys padovanoti automobilį Ukrainos kariams gali kreiptis tiesiai į Lietuvos žurnalistų autoklubo (LŽA) atstovus.

VL

Rekomenduojami video