Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviško kino klasika – nemokamai Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems tautiečiams

Jau šį savaitgalį nemokamais restauruotos lietuviško kino klasikos seansais kartu su šalies gyventojais galės džiaugtis ir viso pasaulio lietuviai. Birželio 1–3 d. pirmą kartą šalyje Lietuvos kino centro organizuojamas restauruotos lietuvių kino klasikos savaitgalis, kurio metu per tris dienas 5 kino teatruose Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Varėnoje bus nemokamai parodyti šiuolaikiniams ekranams pritaikyti populiariausi klasikiniai lietuviški filmai, rašoma pranešime spaudai.

Tokie filmai ne tik plečia geografinę teritoriją, bet ir keliasi į skaitmeninę erdvę, kad būtų prieinami bet kuriame pasaulio kampelyje. Kino teatras internete „ePasaka.lt“ jungiasi prie Vilniaus kino teatrų „Pasaka“ ir „Skalvija“, Klaipėdos kino salės „ArleKinas“, Panevėžio kino centro „Garsas“ bei Varėnos kultūros centro kino salės ir savo internetinėje platformoje šį penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nemokamai rodys visą 10-ties nacionalinio kino paveldo filmų, kuriuos per kelerius metus yra restauravęs Lietuvos kino centras, rinkinį.

„Lietuvių kino klasika turi būti prieinama, matoma ir žiūrima. Šiandien pristatomi filmai yra aukščiausios vaizdo ir garso kokybės, restauruoti savo srities ekspertų ir prie filmo savo laiku dirbusių klasikų, viso to rezultatas yra vertinamas visame pasaulyje, kur pristatoma mūsų kino tradicija. Pirmasis „Lietuvių kino klasikos savaitgalis“ sulaukė palaikymo iš kino teatrų ir visuomenės, tad nutarėme pakviesti filmus žiūrėti ir su kino tradicija susipažinti taip pat viso pasaulio lietuvius, jų artimuosius bei draugus, kad ir kur jie gyventų – visi filmai platformoje turės ir angliškus subtitrus“, – sako Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė.

Be šalies kino teatrų programose rodomų filmų „Adomas nori būti žmogumi“ (rež. V. Žalakevičius, 1959 m.), „Niekas nenorėjo mirti“ (V. Žalakevičius, 1966 m.), „Jausmai“ (rež. A. Dausa ir A. Grikevičius, 1968 m.), „Gražuolė“ (rež. A. Žebriūnas, 1969 m.), „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas, 1974 m.), „Maža išpažintis“ (rež. A. Araminas, 1971 m.), „Skrydis per Atlantą“ (rež. R. Vabalas, 1983 m.) ir „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (rež. R. Banionis, 1990 m.), „ePasaka.lt“ platformoje žiūrovai taip pat galės rinktis pamatyti režisieriaus Marijono Giedrio istorinę dramą „Herkus Mantas“ (1972 m.) ir Almanto Grikevičiaus filmą „Sadūto tūto“ (1974 m.).

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

„Džiaugiamės, kad lietuviška kino klasika  tampa prieinama visiems šalies gyventojams bei užsienio lietuviams. Manome, jog labai svarbu didinti kino pasiekiamumą. Ne visuose miestuose yra kino teatrai, tad galimybė žiūrėti gerą kiną jaukioje namų aplinkoje, patogiu metu daugybei žmonių suteiks progą iš naujo pažinti ir pamilti lietuvišką kiną. Ypač džiugu dėl galimybės parodyti šiuos filmus į užsienį išvykusiems tautiečiams. Jaučiame, kad jie labai domisi ir yra pasiilgę lietuviško kino,“ – sako kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė.

Tokio masto kino sklaidos projektas Lietuvoje, kai nacionalinis kino paveldas pristatomas vienu metu keliuose šalies kino teatruose bei yra prieinamas VOD (angl. Video on Demand) platformoje, yra organizuojamas pirmą kartą. Kovo mėnesį, restauravus populiariausią lietuviško vaidybinio kino istorijoje Raimondo Vabalo filmą „Skrydis per Atlantą“, nemokami seansai kvietė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojus, o iki tol vieši pristatymai visuomenei vyko išskirtinai sostinėje.

Rekomenduojami video