Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Labiau nei kūrybos stilius menininkę I. Lukauskaitę domina jausmai

Gargžduose gimusi dailininkė Ina Lukauskaitė daugiau kaip 10 metų gyveno ir dirbo Kaune bei Vilniuje, tačiau grįžo į gimtąjį miestą. Menininkė kuria originalius tapybos darbus mišria technika, juos reprodukuoja kurdama miniatiūras, atvirukus.

Papasakokite, kas jus įkvėpė ir įkvepia kurti?

Mano pirmieji įkvėpėjai buvo mama ir tėtis. Juk kas mus pagimdo, augina, tas ir suteikia pirmuosius įkvėpimo impulsus. Nors mano tėvai nėra menininkai, kai buvau visai maža, su manimi kartu ne tik žaisdavo, bet ir piešdavo. Vieną kartą (man buvo gal kokie ketveri metai) tėvas nupiešė pasakiško grožio arklį. Pamenu, kaip norėjau, kad ir aš kada nors taip sugebėčiau. Mama su manimi piešdavo vaisius, augalus, pamenu labai daug gėlių – jų gausu ir mano dabartinėje kūryboje.

Kūryboje įkvėpimai yra viskas, kas mus supa – mūsų patirtys, mokymasis, matomi objektai, jausmai, fantazijos, svajonės, sėkmės ir nuopuoliai. Daugelio minėtosios būsenos elementų žmogus net negalėtų įvardinti dėl begalinės jų gausos. Įkvėpimą dabar aš suprantu kaip mano kelionės visumą, viską, kas yra mano viduje jausmų pavidalu, mano veiksmuose, mano kūne, santykiuose su savimi ir aplinka. Įkvėpimas nėra vien teigiamų pojūčių išraiška.

Ar keitėsi jūsų kūrybos stilius, kaip dabar jį apibūdintumėte? http://gargzdai.lt/300x250_2.html

Mane visada labiau domino ne stiliai, o jausmas – patinka ar nepatinka, įdomu ar ne. Originalius paveikslus ir jų reprodukcijas kuriu visai negalvodama apie stilių, kryptį ar kitus menotyros terminus. Praėjusiais metais startavau su savo kurtų darbų atvirlaiškių serija. Greičiausiai didesnė mano kūrybos dalis būtų priskiriama iliustraciniam, art deco stiliui. Aš pati galėčiau dalį savo kūrybos įvardinti kaip tekstinę šifruotę. Esu sukūrusi kūrinių, kuriuose kompozicijos yra sudarytos iš daiktų, atitinkančių raidžių formas. Man pačiai tai – vienas įdomesnių mano kūrybos aspektų. Tuose paveiksluose daiktų, augalų ar kitų objektų formos primena raides ir siužete galima perskaityti tekstą. Talpindama tekstą neapsiriboju vien tik pačiu žodžiu, savo interpretacijose plėtoju kiekvieną simbolį kaip filosofinę reikšmę, tarsi sukurdama paveikslo istoriją.

Ką, jūsų nuomone, žmogui suteikia menas ir kultūra?

Šia tema yra parašyta daugybė veikalų. Pats kultūros ir meno aiškinimas, nagrinėjimas taip pat sudaro savarankišką kultūros sluoksnį. Aš meną ir kultūrą suvokiu kaip kūrybos proceso išdavą, kūrybinį rezultatą. Kūryba yra neatsiejama visos egzistencijos dalis. Pirminis visa ko žingsnis yra absoliučioji kūrybos sąvoka, kuri per veiksmą nukreipta tam tikra kryptimi tampa kultūra, menu, sportu, mokslu, filosofija, literatūra, kinu, gyvenimu. Kultūra yra plati sąvoka, talpinanti viską, kas mus supa.

Rekomenduojami video