Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Krašto muziejuje – Bajorų kaimo istorija

Iki rugpjūčio 31 d. Rokiškio krašto muziejuje veiks Lietuvoje gyvenančio jaunojo menininko Klauso Richterio paroda „Bajorai“. Joje fotografas nagrinėja Bajorų kaimo (Kriaunų sen.) istoriją.

„Mano tikslas – brėžti praeities ir dabarties naratyvą, pasitelkiant ne tik mano sukurtus darbus, bet ir Bajoruose gyvenančių šeimų albumų nuotraukas bei jų interviu atsakymus“, – teigia autorius.

Fotografijomis menininkas kalba apie užmirštus žmones, gyvenančius marginalizuotoje Europos dalyje, o kartu ir apie nūdienos Lietuvos visuomenę.

Albumuose rastos nuotraukos reprodukuojamos ant tekstilės, tokiu būdu atkreipiant dėmesį į daiktiškumą ir laikinumą. Pažvelgus į fotografijų serijos atvaizdus, akivaizdžiai jaučiamas praėjęs laikas. Menininko žvilgsnis tarytum krypsta į yrančius objektus, kurių jau greitai nebeliks.

„Bajorai“ – Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno programos magistranto K. Richterio baigiamasis darbas. Prieš persikraustydamas gyventi į Bajorus 2017 m., jis gyveno Berlyne, Vokietijoje, kur 2016 m. baigė studijas Ostkreuzo fotografijos mokykloje. Jo baigiamasis darbas buvo dokumentinės fotografijos ciklas „Cikoria“ apie romų bendruomenę Vengrijoje. 2012 m. jis įgijo tarptautinio vystymo bakalauro laipsnį Vienos universitete.

K. Richteris gimė ir užaugo Vienoje.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rekomenduojami video