Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl į darbo stažą neįskaičiuojami mokslo metai?

Nuo 1995 metų visas darbo stažas, kaupiamas senatvės pensijai gauti, yra susietas su mokamomis įmokomis. Todėl veiklos, kuriomis užsiimant nėra mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, į darbo stažą nėra įskaitomos. Taip sako „Sodros“ atstovas Rytas Stalnionis.

LRT RADIJO klausytoja Rima iš Vilniaus klausia, kodėl į darbo stažą neįskaičiuojami metai, praleisti mokymosi įstaigoje: „Sovietiniais laikais baigiau vidurinę mokyklą, po to vienerius metus dirbau, vėliau penkerius metus mokiausi Vilniaus universitete. Kodėl mokslo metai nėra įskaičiuojami į darbo stažą?“

„Sodros“ atstovas R. Stalnionis sako, kad pagal seniau galiojusias nuostatas kai kuriais atvejais mokslo metų laikas būdavo įskaitomas į darbo stažą.

„Ponia Rima klausime galėjo nurodyti šiek tiek daugiau informacijos. Pavyzdžiui, kada ji studijavo Vilniaus universitete. Situacija tokia, kad iki 1995 metų galiojusias nuostatas tam tikriems žmonėms buvo užskaitomas stažas, jeigu jie dalyvavo kvalifikacijos kėlimo mokymuose, studijavo doktorantūroje, aspirantūroje, bet į stažą tikrai neįsiskaitė laikas, kai žmonės studijavo bakalauro pakopoje“, – kalba R. Stalnionis.

Specialisto teigimu, nuo 1995 metų visas stažas, kaupiamas senatvės pensijai gauti, yra susietas su mokamomis valstybinio socialinio draudimo įmokomis.

„Veiklos, kuriomis užsiimant nėra mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, į stažą nėra įskaitomos. Jeigu žmogus yra draudžiamas socialiniu draudimu, pavyzdžiui, valstybės lėšomis kaip kad mamos, išėjusios motinystės atostogų, jam stažas yra skaičiuojamas“, – aiškina R. Stalnionis.

Anot specialisto, šiuo metu studentų, besimokančių universitetuose ar kitose aukštojo mokslo įstaigose, bakalauro, magistro, doktorantūros ar kitose programose, mokslo laikas nėra įskaičiuojamas į darbo stažą, nes tuo laikotarpiu jie nėra draudžiami.

Rekomenduojami video