Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas rūpinasi „daugiadienėse“ dalyvaujančios moters vaikais?

Pastarosiomis dienomis policijos užfiksuotų įvykių fone nuolat atsiduria 1986 metais gimusi biržietė O. B.

Akivaizdu, kad moteris dalyvauja daugiadienėse išgertuvėse, kurios yra ne paslaptis su jos šeima dirbantiems socialiniams darbuotojams.

„Ši moters nuolat yra socialinių tarnybų akiratyje. Ji augina nepilnamečius vaikus. Kitai jau seniai būtų atimta teisė juos auginti. O su ja kažkodėl vis žaidžiama“, - kalbėjo į redakciją kreipęsi ją pažįstantys žmonės.

Moteris yra pagimdžiusi tris vaikus. Vienas jau yra pilnametis.

Trenkė pareigūnui ir sudaužė kompiuterį

Praėjusio pirmadienio vakare į butą Biržuose, Vytauto gatvėje, atvykę policijos pareigūnai norėjo apklausti O. B.

Moteris buvo neblaivi – jai nustatytas 2,68 promilės girtumas.

O. B. reikėjo apklausti dėl išvakarėse vykusio gaisro.

„Šiaurės rytai“ jau rašė, kad kelias dienas Vilniaus gatvės 111 namo bute girtavo kompanija. Po to buvo padegtas trečiame aukšte esantis nuomojamas butas.

Girti asmenys ir katinas buvo iškelti pro langą ugniagesių kopėčiomis.

Kaimynystėje gyvenantys žmonės pasakojo, kad bute buvo girtaujama ne vieną dieną, dėl triukšmo buvo kviečiama policija.

Gesinant gaisrą buvo sugadintas ne tik buto savininkės, bet ir greta esančių kaimynų turtas.

Viena iš dalyvavusiųjų šioje kompanijoje buvo O. B. Ją kitą dieną ir norėta apklausti dėl gaisro.

Neblaivi moteris įsiuto ir pačiupusi trenkė į policijos komisariatui priklausantį kompiuterį. Smūgiai kliuvo ir ją apklausti norėjusiam pareigūnui.

Bandant girtuoklę sutramdyti ši priešinosi.

O.B. buvo uždaryta į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Ši moteris gerai žinoma policijai, ji ne kartą bausta administracinėmis baudomis.

Vaikai „nefigūravo”

„Šiaurės rytams“ pradėjus domėtis, kur tomis dienomis, kai motina girtavo, buvo du jos nepilnamečiai vaikai, nieko tikslaus iš pradžių sužinoti nepavyko.

Biržų policijos vadovas Deividas Valtaris antradienį popiet pranešė, kad nei gaisre, nei konflikto su policijos pareigūnu metu vaikų su motina nebuvo, todėl Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai apie tai neinformuoti.

Valstybinės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Karčiauskienė sakė, kad apie gaisrą Vaikų teisių apsaugos skyriaus (VTAS) Biržų rajono specialistų nei specialiosios tarnybos, nei medikai neinformavo.

„Nepilnamečiai vaikai gyvena su mama, šeimai taikomos socialinės paslaugs, taikoma atvejo vadyba. Daugiau informacijos galėtų suteikti savivaldybės paskirtas atvejo vadybininkas“, - teigė R. Karčiauskienė.

Paaiškinus, kad tuo vienu atveju įvykiai nesibaigė, o moteris po konflikto su policija atsidūrė areštinėje, kitą dieną R. Karčiauskienė atsiutė dar vieną informaciją.

„Apie atvejį, kai moteris uždaryta į areštinę, pareigūnai VTAS specialistus informavo antradienį po pietų. Vaikų teisių gynėjų duomenimis, vaikai jau kuris laikas išvykę pas tėvus ir yra saugioje aplinkoje“, - teigė R. Karčiauskienė.

Pasak jos, „VTAS specialistai vertina grėsmės vaikui lygį šeimoje, išklausomos vaikų nuomonės, bendraujama su biologiniais tėvais. Bus peržiūrimas pagalbos šeimai planas. Įvertinus visas aplinkybes, bus sprendžiamas klausimas dėl vaikų galimybės gyventi su motina“.

Šeima stebima

Biržų socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas sakė, kad O. B. šeima stebima. Pirmadienį moters vaikai buvo mokykloje, antradienį į namus ji socialinės darbuotojos neįsileido.

„Šiaurės rytai“ E. Šerną informavo, kad moteris socialinių darbuotojų įsileisti negalėjo, nes buvo areštinėje. Tačiau svarbiausias klausimas, kas tuo metu rūpinosi jos dviem nepilnamečiais vaikais.

Po kurio laiko E. Šernas infomavo, kad tuo metu, kai motina girtavo, jos vaikai buvo pas biologinius tėvus.

„Kai ji geria, tėvai geranoriškai pasiima. Pas tėvą vaikui būti neuždrausi“, - sakė E. Šernas.

Vakar vienas nepilnametis vis dar buvo pas tėvą, o kitas su mama. E. Šernas sakė, kad socialiniai darbuotojai ir toliau lankysis šeimoje bei stebės situaciją.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video