Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaime korespondencijos sulaukti vis sunkiau

„Valstiečių laikraščio“ skaitytojas iš Bezdonių kaimo (Vilniaus r.) teigia, kad provincijos laiškanešiai vis labiau tolsta nuo žmonių.

Pasigedo paštininko

Į „Valstiečių laikraštį“ vasaros viduryje pagalbos kreipėsi ilgametis prenumeratorius, Vilniaus rajono Bezdonių kaimo ūkininkas Vladas Šteina. Vyras teigė, kad spaudą laiškininkas jam pristato tik vakare nuo 19 iki 20 val. Panašiu laiku atnešama ir pensija. Be to, pasak V.Šteinos, pensija perduodama per rankas – ją atneša ne paštininkas, o kitas žmogus.

Bezdoniškis sakė esąs sunerimęs, kad kurį nors mėnesį pinigai gali jo ir visai nepasiekti.

Ūkininko teigimu, vėlyvu metu spauda pradėta nešti balandžio mėnesį. Jis jau kreipėsi visur, kur galėjo, bet niekas nepasikeitė. Kadangi prenumeruojat laikraštį tenka mokėti ir už jo pristatymo paslaugą, V.Šteina nutarė reikalauti, kad spaudos leidinys jį pasiektų laiku, o ne tada, kai jau ruošiasi miegoti.

Laiškanešiai stengiasi

Bezdonyse susiklosčiusia padėtimi domėjosi AB Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas. „Norime atkreipti dėmesį, kad pristatyti prenumeruojamus spaudos leidinius yra tik viena iš laiškininkų atliekamo kasdienio darbo funkcijų. Laiškininkai gyventojams pristato pašto korespondencijos siuntas, išmoka pensijas ir pašalpas, surenka įvairias įmokas, todėl vienus gyventojus jie aplanko anksčiau, kitus – vėliau“, – teigė T.Bašarovas.

Anot jo, minėtam Bezdonių kaimo gyventojui prenumeruojamą leidinį „Valstiečių laikraštis“ ir pensiją pristato dvi skirtingos Lietuvos pašto darbuotojos. Spauda šiam klientui du kartus per savaitę – trečiadieniais ir šeštadieniais – esą atnešama apie 12 val., o pensija kartą per mėnesį pristatoma antroje dienos pusėje. Toks pristatymo laikas yra nusistovėjęs dėl apylinkės laiškininkių maršruto.

„Artimiausiu metu šiam klientui pristatyti pensiją bus pavesta iki šiol laikraščius jam nešusiai laiškininkei, todėl ir pensiją Bezdonių kaimo gyventojas gaus anksčiau“, – teigė T.Bašarovas.

Skundai padėjo

„Dabar laikraštis mane pasiekia jau 14 valandą. Galima kentėti. Anksčiau pradėjo nešti ir pensiją. Ją pristato kita laiškanešė“, – rugpjūčio pabaigoje padėtį įvertino ūkininkas V.Šteina.

Jis teigė girdėjęs, kad rugsėjį Bezdonių pašto viršininkė išeis į pensiją. Tad kaimo gyventojai, pasak jo, viliasi, kad naujas vadovas ar vadovė dar kartą peržiūrės laikraščių išnešiojimo grafikus.

„Jie mums viena sako, o kita daro, – apie laiškanešius sakė ūkininkas V.Šteina, lygindamas, kaip anksčiau dirbdavo laiškanešiai ir kaip dabar. – Anksčiau laiškininkė laiku atnešdavo laikraštį ir pensiją ir nevažiuodama automobiliu, o dabar jos ratuotos ir nespėja.“

Bezdoniškis teigė prisimenąs laikus, kaip žiemą laikraščius paštininkai išvežiodavo arkliais kinkytomis rogėmis. „Bet tada žmonės daug nuoširdžiau dirbdavo. Stengdavosi saugoti darbo vietą“, – pikino „Valstiečių laikraštį“ daug metų skaitantis ūkininkas.

Jam rūpi, kad ir pensijos jos gavėjus pasiektų saugiai ir laiku. „Reikia išnešioti kaimo žmonėms pensijas, o laiškininkės nėra, ji dirba antrame darbe. Kitas paima ir paskui jai perduoda, o iš tiesų pati paštininkė turi pinigus pasiimti ir pasirašyti, kiek tūkstančių gavo. Tai didelės sumos. Nežinau, ar tai tiesa, bet taip kaime buvo pasakojama“, – pridūrė V.Šteina.

 

 

Rekomenduojami video