Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išrinktieji vis rečiau kaimuose sutinkami kaip gelbėtojai

Panašu, kad praeina laikai, kai kaimo bendruomenės buvo vienos stipriausių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atramų.

Organizacijos kaimuose pradeda keistis, joms ateina vadovauti nauji žmonės, atsiranda jaunų veidų. Todėl nenuostabu, kad ne visur valdančiųjų atstovai besutinkami kaip gelbėtojai – vis dažniau jiems tenka atsakinėti į gana aštrius klausimus. Praėjusį savaitgalį trijose rajone veikiančiose kaimo bendruomenėse vyko susirinkimai. Visose gyventojai kėlė rimtus klausimus, kai kurie jų pasisakymai neturėjo būti malonūs Seimo nariams ir rajono vadovams. Kai kur, pasak liudininkų, atmosfera buvo įkaitusi iki maksimumo.

Važinėja ne džipais

Skrebiškių kaimo bendruomenės žmonės Seimo narį Audrį Šimą pasitiko neslėpdami nuostabos – ko jis čia atvažiavęs, juk niekas nekvietęs?

Vienas žmogus tiesiai šviesiai paklausė, ką du Seime esantys biržiečiai, valdančiosios partijos atstovai, padarė gero ir konkretaus žmonių labui.

Bendruomenės žmonės kėlė jiems aktualiausius klausimus.

Nuolatinis kaimo žmonių skaudulys – neasfaltuotas, duobėtas ir dulkantis kelias nuo Papilio iki Skrebiškių.

Kai kurie žmonės Seimo nariui Audriui Šimui kalbėjo, kad jie važinėja ne visureigiais, kaip daro jis. Kaimiečiai važinėja senomis mašinomis, nes brangesnių neturi už ką įsigyti. O šios duobėtuose keliuose lūžta.

Seimo narys A. Šimas trumpai pakalbėjo ir, pasak bendruomenės narių, arogantiškai nusišypsojo. Neilgai trukus išvyko motyvuodamas, kad turi reikalų.

„Seniau, kai A. Šimas atvažiuodavo, apie jį pasiutpolkė būdavo šokama. Dabar taip nebėra“, - kalbėjo kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Kučinskienė.

Skrebiškių kaimo bendruomenės susirinkime dalyvavo ir buvęs rajono meras Valdemaras Valkiūnas. Jis mano, kad klausimai, ką Seimo nariai ir savivaldybės administracija konkrečiai padarė dėl kelių ir žvyrkelių remonto bei bendruomenių finansavimo, yra logiški.

Jo nuomone, A. Šimas susirinkime neužsibuvo, nes aiškintis žmonėms nebuvo malonu.

„Toks įspūdis, kad dabartiniai biržiečiai seimūnai yra ne pozicijoje, o opozicijoje. Vilniuje jie tik kaip statistai“, - savo nuomonę dėstė V. Valkiūnas.

Neasfaltavus kelio siūlė nebeatvažiuoti

Šukionys laikomi „valstiečių“ forpostu – čia nuo seno rinkimų metu labiausiai palaikomi šios partijos atstovai. Tačiau ir čia vykusiame susirinkime neišvengta aštrių klausimų.

Šukionių bendruomenės nariai Seimo narių Viktoro Rinkevičiaus ir Audrio Šimo klausė, kodėl iki šiol neasfaltuotas kelias, vedantis į kaimą.

Vienas šukioniškis tiesiai šviesiai seimūnams išrėžė – jei nebus kelias asfaltuojamas, geriau tegu čia jie nebesirodo ir apie Seimą nebegalvoja.

Šiuos žodžius išsakęs šukioniškis Mantas Armonas vėliau korespondentę tikino, kad tai buvo pasakyta juokais, o jis pats su Seimo nariu Viktoru Rinkevičiumi labai sutaria.

Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė sakė, kad kelio klausimas itin aktualus. Jiems buvo žinoma, kad jau parengtas projektas, kelias turėjo būti pradėtas asfaltuoti, tačiau darbai net nepradėjo judėti.

Bendruomenės pirmininkė patvirtino, kad žmonės seimūnams pasakė ir nemalonių dalykų.

„Su Seimo nariu Viktoru Rinkevičiumi visi gražiai sutarė. Jis prisipažino, kad kaltas, apgailestavo, kad taip yra, su visais kalbėjosi. A. Šimas elgėsi kiek kitaip“, - kalbėjo R. Bieliakienė.

Po kurio laiko R. Bieliakienė į redakciją atsiuntė paaiškinimą dėl bendruomenės susirinkimo.

„Be abejo, aktualiausias klausimas - dėl kelių būklės, dėl kelio Šukionys - Mieliūnai asfaltavimo. Kelias suprojektuotas, aptartas, nuolat apie darbų eigą siunčiam klausimus ir gaunam atsakymus iš kelių tarnybų. LR Seimo nariai visada atvyksta ne tik į šventes, bet ir į susirinkimus, nevengia atsakyti į klausimus. Padeda ir kitais klausimais, kai kreipiuos. Susirinkimo metu dalyviai uždavė aštresnių klausimų dėl mūsų kelio, bet jokiu būdu LR Seimo nariai ar kiti valdžios atstovai nebuvo įžeidinėjami ar kaip kitaip koneveikiami. Bendruomenėje pastaraisiais metais mokomės kalbėtis atvirai, bet mandagiai, ir tai pavyksta. Be šio klausimo, susirinkime kalbėjomės ir apie komunikacijos trūkumą pačioje bendruomenėje, ir apie visuomeninės skaityklos kūrimą, ir apie dalyvavimą ŽŪM skelbtame konkurse, ir apie lėšų gavimą kaimo muziejaus remontui, atnaujinimui iš pagrindų. Ir apie labai reikalingą bendruomenės narių pagalbą bendruomenės pirmininkei“, - rašė R. Bieliakienė.

Kodėl liko be purvo?

Pabiržės bendruomenės susirinkime daug klausimų sulaukė rajono vadovai. Vienas iš pagrindinių – mokytojos Jūratės Maldutienės klausimai, kodėl Likėnų ligoninė liko be purvo. Taip pat kalbėta apie socialinius gyventojų reikalus

Diskusijos ir klausimai užsitęsė pustrečios valandos.

Į gyventojų klausimus bandė atsakyti savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video