Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Grįžo Generolo Vėtros paminklinė lenta

Rugsėjo 5 d. pavakarę, Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje patriotinės organizacijos  surengė mitingą „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“.  Susirinko keli šimtai žmonių.

O kol prie Prezidentūros vyko mitingas,  kelios dešimtys žmonių su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis, susirinkusi prie Vrublevskių bibliotekos sienos pritvirtino naują atminimo lentą, skirtą Jono Noeikos-Generolo Vėtros atminimui. Ją pakabino broliai skulptoriai Kęstutis ir Vytautas Musteikiai.

Mitingas S. Daukanto aikštėje prasidėjo tautiška geisme, po to kalbėjo jaunimo sambūrio „Pro Patria“ ir Vilniaus Forumo atstovai: Dovilas Petkus, dr. Rasa Čepaitienė, prof. Vytautas Radžvilas bei Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus koordinacinės tarybos vadovė Angelė Jakavonytė.

„Ar ir toliau trauksimės, išsivaikščiosime, nuolankiai tylėsime, leisime kitiems perrašinėti mūsų istoriją pagal savo įgeidžius ir interesus, teisti mūsų herojus, juos nepagrįstai kaltinti, šmeižti ir meluoti visose pasvietėse? – klausė R. Čepaitienė, – Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką. Kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą šalies viduje ir užsienyje, nežiūrint galimų pasekmių. Kad juridiškai įvertintų sisteminių šmeižikų ir atminties trynėjų veiklą ir jiems pritaikytų realias sankcijas, nepaisant to, kokios tautybės Lietuvos piliečiai jie bebūtų. Kad atitinkamos švietimo ir kultūros institucijos parengtų ir pradėtų sistemingai įgyvendinti valstybiškai ir tautiškai orientuotą istorijos dėstymą“.

Pasak R. Čepaitienės, nors šiandien atrodome silpni, pasimetę ir susiskaldę, tačiau virš mūsų pakibusi tautos nykimo ir jos kūrybinių galių silpnėjimo grėsmė verčia veikti.

„Tad būkime gudrūs kaip žalčiai ir neklastingi kaip balandžiai. Mūsų tautos didžiavyrių pavyzdžiu padarykime viską, kas mūsų galioje, kad nereikėtų raudonuoti prieš vaikaičius, jog pavojaus valandą likome drungni ir abejingi, tuomet, kai iš tiesų reikėjo kovoti ir apginti tiesą“, – kalbėjo R. Čepaitienė.

Mitingo pabaigoje jo vedėjas Gaudentas Aukštikalnis perskaitė mitingo memorandumą, kurio vienas iš reikalavimų buvo, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimas ir priešlaikiniai mero bei tarybos rinkimai.

Po to buvo paskelbta, kad lenta skirta J. Noreikai atminti ant Vrublevskių bibliotekos sienos jau yra atstatyta.

Tuomet mitingo dalyviai patraukė link Vrublevskių bibliotekos. Kaip Sąjūdžio laikais skanduojant „Lietuva, Lietuva, Lietuva!“ ir „Vėtra, Vėtra, Vėtra!“, ji buvo atidengta. Lentą atidengti buvo patikėta A. Jakavonytei, partizano Juozo Jakavonio Tigro dukrai. Naująją lentą pašventinęs Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas pasakė trumpą jaudinančią kalbą.

Rekomenduojami video