Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ekonomistas: Lietuva netenka pigios valstybės statuso

Daugiau nei pusmetį augusios, prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje gegužę pagaliau smuktelėjo žemyn. Fiksuota 0,1 proc. mėnesio defliacija. Ekonomistų teigimu, tai – sezoninių išpardavimų ir nuolaidų pradžia, bet viskas laikina. Vėliau prasidės brangimas – Lietuva visiems laikams netenka pigios valstybės statuso.

Gegužę tiek pigo daržovės, degalai, šilumos energija. Ligtol 9 mėnesius iš eilės – nuo pernai rugpjūčio – viskas brango.

Ekonomistai sako, fiksuotas mėnesio rezultatas  – simbolinis ir laikinas. Žiūrint į metinę statistiką, esą akivaizdu, kad kainos Lietuvoje kyla ir kils. Labiausiai – dėl brangstančių paslaugų. Šios dabar beveik 5 proc. brangesnės nei prieš metus. Kainų kavinėse, restoranuose, kitose maitinimo vietose augimas – dar didesnis – 9 proc. O Vilniuje dar ir viską galima padauginti kone iš dviejų.

„Kalbant bendrai apie kainų lygį, tai Lietuva, manau, jau visiems laikams išsivaduoja, jeigu taip galima sakyti, iš pigios valstybės statuso ir mums konkuruoti kainų lygiu, tarkime, su Britanija, su Vokietija, su ta pačia Lenkija bus vis sunkiau“, – kalba „Nordea“ Lietuvoje vyr. ekonomistas.

Rekomenduojami video