Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržuose nebelieka medelyno

Šį pavasarį biržiečius pasiekė nelinksma naujiena. Valstybinės miškų urėdijos Biržų regioniniame padalinyje nebelieka medelyno. Šis struktūrinis padalinys panaikintas jau prieš dvejus metus, o dabar išvežami paskutiniai sodinukų likučiai.

Biržų miškų ūkio medelyne jauni medelių ūgliukai buvo ugdomi kelis dešimtmečius. Jame buvo nuolat ugdoma apie 3 milijonus sodinukų. Čia sezono metu dirbdavo 15 – 30 žmonių.

Pavasarį apie 700 000 sodinukų būdavo perduodamos girininkijoms.

Jų pirkdavo ir gyventojai, ūkininkai. Ir šiemet buvo skambinančių, besidominčių, ar negalėtų įsigyti beržų ir juodalksnių. Bet miškininkai atsakė, kad jie čia nebeauginami.

Biržų regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Juozas Šuminas sakė, kad naikinti medelyną buvo valdžios iš Vilniaus sprendimas. Nors biržiečiai įrodinėjo, kad jis reikalingas, tačiau perkalbėti nepavyko.

Ateityje biržiečiai pateiks paraišką, kiek jiems reikia sodinukų, ir jų atsiveš iš kelių Lietuvoje liksiančių medelynų.

Biržų girininkijos pastarosiomis dienomis iš medelyno pasiima paskutinius čia augintus ąžuolų ir eglių ūgliukus. Miškininkai beržų, juodalksnių ir pušų sodinukų atsivežė iš kitur, nes Biržuose jų sodinti nebuvo leidžiama jau kelerius metus.

Buvusio medelyno teritorijoje baigiamas įveisti ąžuolynas. Jis užims 8,5 hektarų teritoriją. Medelyno darbuotojų namelyje jau įsikūrusios Būginių ir Biržų girininkijos.

Biržų regioninio padalinio darbuotojai ir miškų ūkio darbus atliekantys rangovai šią savaitę baigs miško sodinimo darbus.

Šiais metais valstybinės miškų urėdijos Biržų regioninis padalinys pasodino 775 000 medelių. Daugiausia iš jų eglių – 480 000. Pasodinta ir 100 000 ąžuolų sodinukų – dalis Pasvalio rajone, Joniškėlyje, dalis Biržų girininkijos Gulbinų miške.

25000 biržiečių užaugintų ąžuolo sodinukų bus pasodinta Jurbarke.

Šį pavasarį bus atsodinta 170 hektarų valstybinio miško. Dalis miško palieka atželti savaime.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video